שוב נהגי האוטובוס בחזית מול הנוסעים: מקרים רבים של אלימות כלפי הנהגים שכיחים מאוד דווקא עכשיו בתקופת הקורונה – והעימותים רק מתגברים. בתיעודים רבים שנחשפים נוסעים תוקפים נהגים ומתעמתים איתם, מאיימים עליהם, מקללים אותם – ומסרבים להקשיב להנחיות.

 לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

על פי ההנחיות, הנהגים הם אלה שאמורים לוודא שמספר הנוסעים מוגבל ושכולם עוטים מסכה, כך בין היתר קורים העימותים. הנהגים הופכים לשק חבטות ואכיפת נהלי הקורונה רק מגדילה את המתח.

שלומי מזרחי, נהג מחברת אפיקים, מספר: "קשה מאוד להתמודד עם נוסע שלא שם מסכה, אנחנו נתקלים בזה ביום יום בקווים. אין לנו שליטה על זה". לדבריו, רבים עולים מהדלת האחורית, לא שמים מסכה ואין על כך שליטה או בקרה: "הדבר היחיד שאתה יכול זה לבקש ממנו יפה – לא תמיד הוא יקבל את זה".

"נכון להיום בבוקר, על פי מידע ממשרד הבריאות, יש 591 חולים מאומתים בתחבורה הציבורית באוטובוסים ואף אחד לא שומר לא על הנהגים ולא על הנוסעים : אין מחיצות, אין אכיפה של מסכות, אין 2 מטר בין נוסע לנוסע ובין הנהג, ואין מחיצות בין הנהג לנוסעים – קטסטרופה", אמר ישראל גנון, יו"ר נהגי האוטובוס.

עו"ד יניב יעקב, מעמותת אור ירוק, אומר כי הנהגים צריכים לכך שאנשים עולים עם מסכות ושומרים על מרחק, במקום להתרכז בנהיגה ולדאוג לבטיחות הנוסעים. "שלא נתעורר מאוחר מדי כאשר תתרחש תאונה רבת נפגעים, ואנחנו נגע שהנהג דעתו הוסחה בגלל עיסוק בנוסע שעלה בלי מסכה, שלא שמר על מרחק - במקום להתרכז בכביש ולמנוע את התאונה", הוסיף,