בימים האחרונים התעוררה ביקורת לאחר שפורסם כי ד"ר אברהם ברקאי, שהורשע בעבר בהחזקת תמונות וסרטוני פדופיליה, ימונה לתפקיד הרופא האחראי על בריאות התלמיד במחוז הצפון מטעם משרד הבריאות. הערב (חמישי) פרקליטות המדינה הגישה בקשה לבית הדין הארצי לעכב את המינוי, זאת לאחר שנציב שירות המדינה כבר פסל את מינויו לתפקיד, אך בית הדין הארצי ביטל את החלטת הנציב ואישר את כניסתו לתפקיד.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בפרקליטות הגישו בקשה לעכב את מינויו לתפקיד עד לאחר דיון בערעור שיגישו. על פי הבקשה שהוגשה על ידי עו"ד ליטל סדובסקי, בפסק הדין של בית הדין האזורי נפלו טעויות משפטיות מהותיות המצדיקות התערבות ערכאת הערעור, ולפיכך בכוונת המדינה להגיש ערעור על פסק הדין, שסיכוייו להתקבל גבוהים ביותר.

עוד טוענים בפרקליטות כי החלטת נציב שירות המדינה לבטל את מינויו של ברקאי לתפקיחד ניתנה לאחר שהנציב שקל את הזיקה שבין העבירות בהן הורשע ברקאי, ריבוי עבירות פרסום תועבה והחזקת פרסומי תועבה של קטינים למול מאפייני התפקיד, שיקולי חופש העיסוק, שיקולי שיקום ושיקולי האינטרס הציבורי ומידת הפגיעה באמון הציבור במערכת.

טיזר פדופיל 2
צילום: שאטרסטוק

"נוכח האמור מבקשת המדינה להורות על עיכוב ביצוע פסק הדין, כך שתעוכב כניסת של ד"ר ברקאי לתפקיד עד להכרעה בערעור", נכתב בבקשה שהוגשה לבית הדין הארצי. "ככל שלא יעוכב ביצוע פסק הדין ויכפה על המדינה לקלוט את ד"ר ברקאי לתפקיד כעובד מדינה לשורותיה, עלול להיגרם נזק בלתי הפיך שאינו עומד בקנה אחד עם האחריות הציבורית המוטלת על המדינה ואף לפגיעה באמון הציבור בשירות המדינה ובתפקודו התקין".

ד"ר אברהם ברקאי הורשע בשנת 2011 בבית המשפט המחוזי בעיר בעבירות פרסום תועבה והחזקת פרסומי תועבה. במחשבו האישי נמצאו לא פחות מאשר כ-190 אלף תמונות וסרטונים פורנוגרפיים פדופילים. בחקירתו אישר ד"ר ברקאי, ששימש אז כרופא ילדים בקופת חולים מאוחדת בחיפה, כי החזיק במחשבו כמות גדולה של "תמונות וסרטים של קטינים מקיימים יחסי מין ביניהם ועם בגירים".