המריאו במטוס פרטי מארה"ב, נחתו בנתב"ג - והמשיכו ללוויה עם כמאה איש: שבעה בני משפחה אחת מניו יורק הביאו האתמול (ראשון) את בת משפחתם לקבורה בישראל, לאחר שנפטרה כתוצאה מהידבקות בקורונה. על אף ההנחיות הברורות של משרד הבריאות לשהות בבידוד של 14 ימים לשבים מחו"ל, בני המשפחה שהגיעו באמצעות מטוס פרטי מניו יורק, אחד ממוקדי התפרצות הקורונה בארה"ב, המשיכו מנתב"ג ללוויה, בה היו כמאה משתתפים ולאחר מכן המשיכו לבית כנסת בחולון, בו היו מתפללים רבים. המשטרה בתגובה: "הטיפול בנושא השבים מחו"ל נמצא באחריות משרד הבריאות". 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בני משפחתה של בת ה-70 החליטו שהיא תיקבר בהר המנוחות בישראל לצד אב המשפחה. ילדיה ונכדיה לא חסכו בכסף ושכרו מטוס פרטי בעלות של כמעט 200 אלף דולר, שהביא אותם יחד עם הארון של אמם ישירות לישראל. חשוב לציין כי מאז פרוץ מגפת הקורנה עשרות יהודים שנפטרו בחו"ל נקברו בארץ. 

המטוס שבו נחתו בני המשפחה מניו יורק
המטוס שבו נחתו בני המשפחה מניו יורק

מדובר במשפחה אמידה ומוכרת בקרב יהודי ניו יורק. למשפחה עסקים רבים בארץ ובחו"ל ומעל הכל - כולם מכירים אותם בזכות תרומת הבנים בקהילה. "בעצם ב-25 השנים האחרונות הוא מחזיק את הקהילה הבוכרית בקויינס, אריזנוה ובעוד כל מיני מקומות", סיפר חבר המשפחה. "הוא יהלומן שם, עוסק בנדל"ן". 

הבנים הגיעו ישירות מנתב"ג להר המנוחות, שם חיכו להם כמאה אנשים שבאו ללוות את אם המשפחה בדרכה האחרונה. "אם לא הייתה קורונה - היית רואה פה אלפים של אנשים" המשיך חבר המשפחה. אחרי הלוויה בני המשפחה המשיכו לחולון, שם בבית הכנסת המקומי חיכו להם עוד בני משפחה, מכרים וחברים שלא הספיקו להגיע להר המנוחות. 

תגובת משטרת ישראל: "בהתאם לתקנות לשעת חירום, כל הנוחתים בישראלים חיידים לדווח כל העת ולשהות בבידוד במשך 14 ימים. הטיפול בנושא השבים מחו"ל נמצא באחריות משרד הבריאות, והמשטרה פועלת לביצוע אכיפה יזומה ומגיבה במקרה של הפרות, זאת בהתאם לרישום מעודכן המועבר לנו על ידי משרד הבריאות. המקרה שתואר ייבדק".