12 מפגינים נעצרו אמש (חמישי) במהלך מחאה בכיכר רבין בתל אביב, נגד חוקי שעת החירום המסתמנים של הממשלה להתמודדות עם הקורונה. המוחים החליטו לרדת בשלב מסוים מהכיכר עצמה אל הכביש, גרמו לחסימת הרחוב המרכזי אבן גבירול בצומת דוד המלך - ולבסוף גם התעמתו עם השוטרים. היום תבקש המשטרה להאריך את מעצרם של שבעה מהעצורים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אחד המפגינים באירוע סיפר שלא ממש ראה בהתחלה התערבות מצד השוטרים, שפרוסים כל העת במקום מאז שהתחילה ההפגנה. בהודעה שיצאה מטעם המשטרה בסמוך לתחילת ההפגנה, התבקש הציבור לנסוע בדרכים חלופיות. בין הקריאות שנשמעו נגד ראש הממשלה נתניהו: "ביבי למעשיהו", ו"שוחד, מרמה והפרת אמונים". בין הנואמים שהגיעו לכיכר אמש היו הפעילים גונן בן יצחק ואייבי בנימין. 

בשלב מסוים חלק מהמפגינים החלו להפר את הסדר הציבורי, כשבין השאר הם תקפו משתמשי דרך שעברו במקום - כולל השלכת בקבוקים וצבע לעבר רכבים. לאור התנהגותם של המפגינים, המשטרה החלה בפינוי ההפגנה וביצעה מעצרים של המתפרעים התוקפים. לטענת המשטרה, חלק מהמפגינים השליכו חפצים לעבר השוטרים ואף תקפו אותם במכות - מה שהביא למעצרם של 12 מפגינים.

מחאה בכיכר רבין (צילום: אורית דקל)
מחאה בכיכר רבין | צילום: אורית דקל

החוק לשעת חירום עורר סערה גדולה מאז פורסמה כוונת הממשלה להעבירו, בעקבות המשך התפשטות נגיף הקורונה בישראל. ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב מוקדם יותר השבוע לביקורת סביב הסמכויות שעשויות היו להינתן למשטרה, ואמר: "סיכמתי פה אחד עם השר לביטחון פנים שלא נאפשר פריצה לתוך בתים של אזרחי ישראל ללא צו". הוא הדגיש: "לא יהיה דבר כזה". 

מחאה בכיכר רבין (צילום: אורית דקל)
מחאה בכיכר רבין | צילום: אורית דקל

עוד הדגיש נתניהו בדבריו: "נמצא את האיזון המתאים בין הצורך לאכוף את הנחיות הבידוד לבין הצורך לשמור על זכויות הפרט וצנעת הפרט של אזרחי ישראל". "אנחנו ערים לכך שבציבור יש מחשבה שאנחנו נפרום את האיזון הזה - לא עשינו את זה עד עכשיו ולא נעשה את זה גם בהמשך", הדגיש.