בזמן שהעולם כולו במירוץ אחר מציאת חיסון לווירוס הקורונה, דווקא בעיר שמצויה בהסגר כבר מספר ימים, בני ברק, פרסמו מודעה על מציאת תרופה. באחד המקומונים בעיר פורסמה בסוף השבוע האחרון מודעה שבה נכתב באותיות קידוש לבנה: "חיסון נגד החיידק הסיני קורונה". בהמשך המודעה מופיעים פרטיו של ד"ר רפאל גרנות, במודעה כתוב כי מדובר ברופא עם לא פחות מ-40 שנות ניסיון בתחום. כתב N12 יצר הבוקר (שלישי) קשר עם האדם - וחזר המום.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"זה חיסון כללי, לא רק לקורונה", אמר גרנות בשיחה. "אתה תהיה מחוסן נגד כל מיני מחלות, זה עובד טוב גם נגד קורונה". במהלך השיחה, גרנות נשאל על ידי הכתב כיצד הוא יודע שזה טוב לקורונה, הרופא השיב בהחלטיות: "תיקח ותראה". התעקשנו ושאלנו אותו האם זה נוסה על חולה וריפא אותו – בשלב הזה גרנות תהה בדבר הכוונות שלנו וענה: "זה טיפול מונע, מונע הידבקות, כשהגוף חזק ומחוסן אז זה מונע הידבקות".

קורונה בישראל (צילום: תומר ניוברג, פלאש/90 )
הקורונה בבני ברק | צילום: תומר ניוברג, פלאש/90

וממה מורכב החיסון? לדבריו של גרנות: "שום, כורכום, ויטמין C וצמחים שמחזקים את הגוף". שאלנו אותו מה העלות של החיסון המסתורי, גרנות מבלי לחשוב פעמיים הציג את המחירון שלו: "מבוגר 80 שקלים וילד 50 שקלים". התעקשנו איתו ושאלנו האם החיסון מוכר על ידי משרד הבריאות, גרנות ענה: "זה משהו חיצוני. למה יש הרבה אנשים שלא נדבקים? כי גופם חזק, מתחזק מהחיסון, ודברים שהם אוכלים ואז מחלות לא פוקדות אותם. מחזקים את הגוף נגד כל המחלות שיש בעולם, ושהגוף חזק הוא יכול לעמוד בהן, זה כל העניין".

במשרד הבריאות זעמו על המודעה של גרנות שמציעה "חיסון לקורונה": "פרסום מעין זה, עשוי ליצור 'אשליית חיסון', ומשתמשים עלולים להימנע מהתנהגות מגינה ומצמצמת הדבקה, שלא בהתאם לתקנות החירום והמלצות משרד הבריאות. יתרה מזאת, תיתכן גם סכנה למשתמשים, ככל שהמשתמשים ידבקו בווירוס, כתוצאה מפגיעה אפשרית של תכשירים אלה במערכות הגוף השונות ואם וכאשר תהיה הדבקה בווירוס - התחלואה עלולה להיות מורכבת יותר, במיוחד כשמדובר במהלך קליני דינמי, ורב הנסתר בו על הגלוי".

הסגר משטרה בני ברק נגיף קורונה (צילום: תומר נויברג פלאש 90, פלאש/90 )
ההסגר המשטרתי בבני ברק | צילום: תומר נויברג פלאש 90, פלאש/90
המאבק במגפה (צילום: יוסי זמיר, פלאש/90 )
בני ברק | צילום: יוסי זמיר, פלאש/90

"אין שום מידע מדעי המצביע על יעילות המוצרים או הטיפול אותו מציע מר גרנות, האמורים למניעה או טיפול בווירוס קורונה והם לא אושרו ע"י משרד הבריאות למטרה זו או כל מטרה אחרת לרבות טיפול בהפרעות קשב וריכוז", הוסיפו במשרד הבריאות. לסיכום הדגישו במשרד כי "לוועדה המייעצת לבדיקת הטעיית הציבור בפרסום, הועברו מספר פניות בנוגע לפרסומיו של גרנות, מר גרנות אינו מחזיק ברישיון לעסוק ברפואה".

וזו לא הפעם הראשונה: ב- 2018 נחשף בעיתון הארץ סיפורו של גרנות. בכתבה שפרסמה העיתונאית אל חירותי-סובר היא כתבה שכשהתקשרה ושאלה אותו מהיכן קיבל את הכשרתו הוא טרק לה את הטלפון בפרצוף. בחשיפתה סיפרה שיש לגרנות לקוחות שמשלמים עבור "טיפוליו" כסף רב.