אפיק סויסה בן ה-22 ושמעון לוי בן ה-55 הם שני החולים הקשים ביותר שחלו בקורונה ומאושפזים בבית החולים איכילוב. אחרי זמן רב בבידוד, הם יצאו לראשונה לחצר בית החולים מהיחידה לטיפול נמרץ קורונה, בה הם מאושפזים ובליווי הצוות הרפואי נפגשו עם משפחותיהם באוויר הפתוח.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אסתר לוי, רעייתו של שמעון, אב ל-7 ילדים ו-7 נכדים, ביקרה אותו לראשונה וסיפרה על התחושות. "זה היה מרגש מאוד. תמיד הלב שלי היה איתו והייתה לי תקווה שעוד נצחק על הימים האלה ושבורא עולם ישמור עליו והוא שמע את תפילתנו", סיפרה רעייתו ולא שכחה להודות לצוות שטיפל בו: "תודה לצוות הנפלא שמסר את נפשו, שהפך למשפחה שלנו, כולם ללא יוצא מן הכלל. שבעזרת ה׳ נזכה לעשות סעודת הודיה להצלחתו".

אירית סויסה, אימו של אפיק סיפרה גם היא על המפגש המרגש עם בנה: "התרגשנו מאוד ופעם ראשונה עם המסכות ובחוץ. זה היה שוק. אין לי מילים כדי להביע את השליחות של הרופאים והאחיות שמצליחים להישאר ממוגנים שעות עם ציוד מגן כזה". גם אימו של אפיק הודתה לצוותים הרפואיים שטיפלו בבנה: "אני מודה מאוד על כל התפילות של עם ישראל והנס הגדול שקרה לנו שקרה לנו כאן באיכילוב. בעזרת  ה׳ בקרוב כבר נראה אותו עומד על רגליו בריא ושלם".

"לגימת חיים ואנרגיה להמשך הדרך"

ד"ר עדי נמרוד, מנהל היחידה לטיפול נמרץ כללי שליווה את מבצע הביקור יחד עם איריס ברמן, האחות האחראית של היחידה, מסביר: "לעיתים נפשם של המטופלים משתופפת קמעה וזה תהליך שמרחשת בהדרגה לאחר שהייה ממושכת של מצב מסכן חיים בטיפול נמרץ שמשול למעין 'בית כלא' מנוטר, עמוס במכשירים מנוכרים וצפצופים מחרישי אוזניים, במצב של דמדומים וחוסר ודאות קיום".

לדבריו, בשלב זה הצוות המטפל חש חובה להפיח במטופלים תחושת אופטימיות ולהראות להם שיש אור בקצה המנהרה: "לצורך כך הוצאתי אותם מהאווירה הדחוסה של טיפול נמרץ, אל האוויר הפתוח, כדי להיחשף לאור השמש ולציוץ הציפורים - מעין לגימת חיים ואנרגיה להמשך הדרך".

ד"ר נמרוד מספר כי מדובר בתהליך חיוני למטופלים ולמשפחותיהם, שנמצאות בדאגה ובחוסר וודאות, במיוחד בזמן שנאסר עליהם לבוא איתם במגע פיזי. "אנו מקווים שמנת חיים זו תקל את משא המחלה של המטופלים ומשפחותיהם במסע הקורונה שנפל עלינו כרעם ביום בהיר", הוסיף.