הזינוק נמשך: 288 חולי קורונה בישראל אובחנו מאתמול בערב. מספר המונשמים עלה היום (רביעי) ב-3 ועומד כעת על 29  בני אדם. מאז חצות בוצעו 9,916 בדיקות לעומת 15,970 בדיקות שבוצעו אתמול. 303 בני אדם מתו לאחר שנדבקו בנגיף. ברקע העלייה במספרי הנדבקים, המשטרה מדווחת כי הגבירה את האכיפה של ההגבלות במרכז תל אביב.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

מבחינת החלוקה לערים - תל-אביב שוב במקום הראשון במספר החולים שהתווספו בשלושת הימים האחרונים  עם 72 מקרים חיוביים חדשים. אחריה נמצאות בני ברק עם 48 חולים חדשים וירושלים עם 44 מקרים חדשים. ברהט בנגב, 27 חולי קורונה נוספו במהלך שלושת הימים האחרונים.

ממשטרת ישראל נמסר כי היום התקיימו פעולות אכיפה נרחבות, והן נועדו בעיקר למקרים שבהם הפרת התקנות מבוצעת במכוון ובהתרסה. כוחות המשטרה אחראים על אכיפת התקנות במרחב הציבורי, בפארקים, בכיכרות ובצירים המרכזיים. גזרת חוף הים ובתי עסק שקיבלו אישור הפעלה בהתאם לתו הסגול – נאכפים על ידי הרשויות המקומיות. 

 

אכיפת ההגבלות החדשות
אכיפת ההגבלות | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

 פעולות ההסברה נועדו להדגיש לציבור כי למרות החזרה ההדרגתית לשגרה, הקורונה עדיין כאן. "האחריות הנה על הציבור כולו, להישמע להנחיות ולפעול בהתאם לתקנות צו בריאות העם, בדגש על עטיית מסכות, ושמירת מרחק כנדרש בין אדם לרעהו".

 בתוך כך, קבינט הקורונה התכנס הערב לדון בהמשך המהלכים להתמודדות עם העלייה בתחלואה. במהלך הדיון הוחלט כי הרכבת תחזור לפעילות ביום שני הקרוב תחת מגבלות מקום ובהזמנת כרטיסים מראש בלבד. גם אירועי התרבות יחזרו במגבלה של עד 250-500 בני אדם. השרים צפויים להחליט כי שכונת עג'מי ביפו והיישובים ערערה ורהט יוכרזו כאזור מוגבל. בתי הספר שם ייסגרו, האכיפה תוגבר ותיאסר שם התקהלות של יותר מ-10‎ בני אדם.