החשד להתאבדות כפולה בבאר שבע:  בני הזוג שנמצאו ללא רוח חיים אתמול (חמישי) הם בני הזוג והשותפים להרכב - המוזיקאים זיו מטושקה ונטלי בר. רבים מהתעשייה נפרדו מהם בפוסטים מרגשים ברשתות החברתיות. "זיו נכנס לי ללב, ועכשיו הלב נשבר", כתב השחקן עידו מוסרי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"בלתי נתפס. זיו מטושקה וזוגתו נטלי בר נמצאו ללא רוח חיים בביתם, לאחר שככל הנראה ועפ"י מד"א שמו קץ לחייהם", כתב מוסרי בחשבון הפייסבוק שלו. "זיו היה טכנאי הקלטות השירה באלבום היחיד שהוצאתי, ואני זוכר אותו טוב, ומאוד לטובה. זיו היה כולו אהבת מוסיקה וסאונד ואהבת אדם, ולא אשכח את רגישותו, רעיונותיו הטובים, ואת התמיכה שלו במהלך הקלטות השירה, שהם הקלטות אינטימיות וקריטיות".

עוד כתב השחקן: "אני זוכר את עיניו הטובות, את קולו החם והרך, ואת דיבורו הייחודי במבטא הכבד. זיו נכנס לי ללב, ועכשיו הלב נשבר. העולם בו אנחנו חיים יכול להיות כל כך קשה ואכזרי לפעמים. הלוואי שנשמותיהם של זיו ונטלי עכשיו בעולם שכולו טוב. יהי זכרם ברוך. תנחומים למשפחות ולחברים".

הדיג'יי אלה גוטמן, שהייתה חברתו של מטושקה מזה 30 שנה, ספדה לו בשיחה עם N12: "נשבר הלב לראות את התוצאות של חוסר ההכרה של מדינת ישראל באומנים ואנשי סאונד ותקליטנים. ההתאבדות של אחד מחלוצי הסאונד האלקטרוני בארץ. מורה, ואדם שהוציא מוסיקה בעולם והיה חלק מהפקות אלבומים של מיטב אומני ישראל. מאבד כל תקווה ובוחר לסיים את חייו בצורה כה טראגית מחוסר יכולת לראות מציאות אחרת".

"זיו מטושקה הוא אחד מהאבות הרוחניים של המוזיקה האלקטרונית באשר היא. מעולם לא ביקש כלום מאף אחד. צנוע, גאון", הוסיפה. "כשאין תקווה ואין מוצא גם החזקים נשברים. מראה לממשלת ישראל על אוזלת ידה לטפל במשבר התעסוקה לעצמאים בתקופת קורונה עד כדי שאנשים משלמים את המחיר באיבוד חייהם".

היוצר ערן צור גם נפרד ממטושקה: "אהבתי את זיו מטושקה. את הנגיעה המדויקת הגאונית ומלאת המעוף שהייתה לו במוזיקה. את האדם היקר המתוק והעדין שהיה. את ההונגריות שלו שהייתה לפעמים סרקסטית ומצחיקה. אהבתי גם את נטלי ואי אפשר היה שלא לראות כמה הקשר שלהם חזק ואכן גם במותם לא נפרדו".

זיו מטושקה (צילום: מתוך הפייסבוק)
המוזיקאי זיו מטושקה ז"ל | צילום: מתוך הפייסבוק

בעמוד הפייסבוק הרשמי של להקת מוניקה סקס נכתב: "זיו מטושקה, חבר, טכנאי סאונד ומוזיקאי מוכשר, אדם צנוע וטוב לב הלך היום לעולמו יהי זכרו ברוך". גם מועדון "הבלוק" פרסם הספד בעמוד הפייסבוק הרשמי: "משפחת הבלוק מרכינה את ראשה עקב מותם בטרם עת של זיו מטושקה ונטלי בר. חברים ומוזיקאים מוכשרים שהופיעו ותקלטו במועדון במשך הרבה שנים. תנחומינו למשפחה ולחברים. יהיה זכרם ברוך".

הזוג בני ה-49 ו-48 נמצאו מתים בדירה בבאר שבע אתמול, לאחר שככל הנראה התאבדו במקביל. בעקבת דיווח של תושבים, הוזעקו למקום צוותי משטרה ומד"א לזירה ופרצו פנימה. הצוות הרפואי קבע את מותם של השניים במקום, והמשטרה פתחה בחקירה לבירור נסיבות האירוע.

גורמי החירום מצאו את הגבר שרוע ללא רוח חיים על המיטה. פרמדיק מד"א, שי קדוש, סיפר: "כשהגענו למקום חברנו לכוחות הכיבוי והמשטרה ונכנסנו יחד לדירה שבתוכה אותרו גבר ואישה כבני 40 מחוסרי הכרה. ביצענו בדיקות רפואיות, הם היו ללא סימני חיים ובתוך זמן קצר נקבע מותם".

במצבי מצוקה, יש מי שמקשיב:
ער"ן - עזרה ראשונה נפשית - 1201
סה"ר - סיוע והקשבה ברשת- www.sahar.org.il
בשביל החיים - סיוע למשפחות שיקיריהן התאבדו: 03-7487771