ראש המטה לביטחון לאומי מזהיר - יש להקפיד בתקופה זו לבודד את השבים מחו"ל: במכתב ששלח הבוקר (שישי) ראש המל"ל מאיר בן שבת לבכירי הממשלה נכתב כי ברקע נתוני ההדבקה הגבוהים במדינות העולם, יש להגביר את המודעות ואת ההקפדה כלפי הנכנסים לישראל ממדינות זרות. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

נתב
נתב"ג ריק בימי קורונה | צילום: רויטרס

בן שבת ציין כי שלשום נרשם שיא יומי של 106 אלף נדבקים ביום ברחבי העולם, כך על פי נתוני ארגון הבריאות העולמי. לנוכח הנתונים הללו, קרא בן שבת להגביר את המודעות ולהקפיד עוד יותר על הבידוד של השבים מחו"ל. במל"ל חוששים מאוד בכל הנוגע לחוזרים מחו"ל, ורואים חשיבות רבה באכיפת ההנחיות. 

המכתב נשלח לשר הבריאות, שר הפנים, השר לביטחון הפנים, מנכ"ל משרד הבריאות, ראש רשות האוכלוסין וההגירה, היועמ"ש וכמה בכירים נוספים. הוא לא עוסק ביצירת תקנות חדשות - אלא קורא לוודא שההנחיות הקיימות מיושמות במלואן ונאכפות בקפדנות.

קורונה בישראל
קורונה בישראל | צילום: יונתן זינדל, AFP

בחודש הקרוב צפויה הפעילות בנתב"ג להתחדש במידה מסוימת, עם החזרה של טיסות ליעדים שנחשבים לנקיים מקורונה. לצד זאת, טיסות מארצות הברית וממספר יעדים מצומצם נמשכים כל העת, גם בשיא ההתפרצות. מחקר ישראלי שפורסם לאחרונה הראה כי 70% משרשראות ההדבקה של הקורונה בארץ מקורן באנשים שהגיעו מארצות הברית. שאר המקרים הגיעו בעיקרם ממדינות אירופה, ובראשן בלגיה וצרפת.