גזענות בגן השעשועים: הבמאית אסתי אלמו וקסלר שבה עם בנה מטיול משפחות ורצתה שישחק עם ילדים אחרים בגינה הסמוכה. לאחר שסירבו, היא החליטה להתערב ועוררה את זעמו של אביו של אחד הילדים: "יא אתיופית מסריחה, רק ירדת מהעצים והתחלת לדבר?" בתגובה, היא החליטה שלא שתוק ובחרה לפרסם פוסט בפייסבוק שהפך ויראלי. בריאיון הערב (ראשון) בתוכנית "שש עם עודד בן עמי" היא תיארה את תחושותיה הקשות: "הבן שלי עמד ובכה, אנחנו בסכנה חברתית מאוד גדולה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

התקרית החלה כשאסתי ובנה סיימו טיול משפחות במושבה שבנס ציונה. לאחר ששמה לב שחבריו של בנה משחקים בגן השעשועים הסמוך, עודדה את בנה ללכת לשחק איתם. "הלכתי איתו לגינה, עמדתי שם מרחוק ואמרתי לו: 'לך תשחק איתם, אני מסתכלת עליך'. הבן שלי התקרב והילדים אמרו לו: 'עוף מפה, לך מכאן, אנחנו לא רוצים לשחק איתך'".

אסתי, שהבחינה שאביו של אחד הילדים נמצא במקום ולא עושה דבר, החליטה להתערב - אך לא ציפתה לחטוף קריאות גזעניות. "באתי לילדים ואמרתי להם: 'מה זאת ההתנהגות הזאת, זה חבר שלכם, ממתי מתנהגים ככה?'", סיפרה. "ואז משום מקום התחלתי לשמוע את האב אומר: 'יא אתיופית מסריחה, רק ירדתם מהעצים והתחלתם לדבר. כל היום אתם בוכים גזענות, נמאס מכם'".

"הייתי המומה", המשיכה אסתי. "זה המסר שהוא רוצה להעביר לילדיו ולחברה הישראלית? הוא המשיך עם הערות סקסיסטיות: 'יא שמנה, יא מכוערת. מי יסתכל עלייך יא קופה'. הבן שלי עמד בצד המגרש, בכה והלכנו משם. הגעתי הביתה ובמקום לשבת לארוחת שבת עם המשפחה לא הפסקתי לבכות ורק יום למחרת החלטתי לקום".

בסוף השבוע פרסמה אסתי פוסט בפייסבוק שבו תיארה את שעבר עליה: "כל הקרקע הוכשרה עבור האיש הזה שחשב שהוא יכול להגיד מה שהוא רוצה. הוא אמר לי 'קופה, תרדי מהעצים'. הורים צריכים לקחת אחריות על מה שהילדים שלהם עושים. אנחנו בסכנה חברתית מאוד גדולה. אין גבולות".

האיש, שזעם על חשיפת פרטיו בפוסט, איים בתביעה נגד אסתי. "אסתי דיברה אמת, לא אמרה שום דבר מופרך והציגה סיפור שאכן התרחש", אמרה פרקליטה, עו"ד זהר רון. "הוא פגע בה ובבנה, ועוד מעז להגיד שיתבע אותה. חוטא יצא נשכר? גם פגע וגם רוצה להרוויח כסף? זה שיא השפלות".