אחרי לילה קר במיוחד, היום (שני) גל הקור נמשיך עם שלג קל באזורים הגבוהים בצפון הארץ ובהרי המרכז - בשל כמות המשקעים המועטה. בירושלים החל יום הלימודים בבתי ספר ובגנים בשעה 9:00, בעקבות הקרה על הכבישים. הלילה צפויות טמפרטורות נמוכות במקומות הנמוכים בארץ.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בחרמון יורד שלג והאתר צפוי להיפתח היום למבקרים. גם בהרי המרכז, באזור חברון ובמקומות גבוהים יותר בירושלים השלג יורד, אך הוא לא צפוי להגיע לבירה עצמה. שיא הקור מאחורינו, אך גל הקור עוד צפוי להימשך לאורך כל היום ובלילה הקרוב צפויה קרה נוספת על הכבישים.

שלג במרום גולן
שלג במרום גולן | צילום: רז דפני
שלג בצפת
שלג בצפת | צילום: עיריית צפת

לא ידוע על נזקים משמעותיים בעקבות מזג האוויר, אך גם בשעה זו קיים חשש מקרה על הכביש, שהופך את הנסיעה למסוכנת בחלק מהמקומות. המפלסות ומפזרות המלח של נתיבי ישראל מוצבות בדרכים כדי למנוע קיפאון של הכבישים.

שלג במרום גולן
שלג במקום גולן | צילום: מוזי אניג'ר

מזג האוויר הקיצוני הגיע לשיאו במהלך הלילה, עם טמפרטורות שירדו מתחת לאפס מעלות ברחבי הארץ. בשלישי צפויה עלייה קלה בטמפרטורות וגשם שיימשך עד ליום רביעי בבוקר. אחרי הימים הקרים - בסוף השבוע צפוי להיות מזג אוויר אביבי.

שלג בצפון רמת הגולן
שלג בצפון רמת הגולן | צילום: טל לוי

הלילה עבר ללא אירועי מזג אויר חריגים, מלבד שכבת קרח שהצטברה על פני השטח באזורים מסוימים .אנשי עיריית ירושלים פעלו לפיזור 30 טון מלח בצירים, לבקרה רציפה על תקינותם, ווידאו שיום הלימודים יפתח ללא אירועים חריגים, בשעה 09:00.  ראש העיר, משה ליאון, מבקש מההורים, מהנהגים והתלמידים, לנהוג במשנה זהירות בדרכם למוסדות החינוך, להקפיד קלה כחמורה, ולהתלבש בבגדים חמים במיוחד.