אנשים העובדים יותר מ-40 שעות בשבוע נמצאים בסיכון גבוה להשמנת יתר, כך עולה ממחקר חדש ומקיף שנערך בארה"ב. על פי הנתונים, עובדים שנמצאים כיום יותר שעות במשרד לא מצליחים לפנות זמן לפעילות ספורטיבית, מה שעלול לסכן את בריאותם באופן חמור. הפתרון של חברות ההיטק – פעילות גופנית חובה במשרד, בזמן יום העבודה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

המחקר, שבוצע על ידי המכון האמריקני הלאומי לבריאות וכלל יותר מ-2500 נבדקים, מצא שאנשים שעובדים יותר מ-40 שעות בשבוע נמצאים בסיכון הגבוה ב-40% ללקות בהשמנת יתר לעומת אלה שעובדים פחות. המשמעות ברורה: עובדים יותר? עודף המשקל קרוב מתמיד.

עוד עולה מהנתונים כי ישראל ממוקמת במקום השביעי בעולם המערבי במספר שעות העבודה שבועיות: 45 שעות בממוצע בקרב מדינות ה-OECD. בשל כך, ישראלים רבים מוצאים את עצמם ללא אנרגיה או זמן לעסוק בפעילות ספורטיבית אחרי או לפני שעות העבודה. עבור הורים לילדים ובעלי משפחות מדובר כמעט במשימה בלתי אפשרית.

מחקר: שבוע עבודה ארוך עלול להביא לעלייה במשקל
הפתרון - פעילות ספורטיבית במשרד | צילום: החדשות 12

בחברות הייטק רבות בישראל החלו בשנים האחרונות להשקיע יותר ויותר באיכות החיים של העובדים. אין זה אומר ששעות העבודה הופחתו או שהציפייה מהעובד להיות זמין בכל עת נעלמה. במקום זאת, החברות מתרכזות בבריאות העובדים. כדי לפתור את הבעיות העולות מהמחקר, חלקן אף מחייבות אותם להשתתף בפעילות ספורט יומית במקום העבודה.

נראה שרוב האנשים שהשתתפו במחקר ובכלל ימשיכו לעבוד יותר מ-9 שעות ביום בשנים הקרובות. אך חשוב לזכור שפעילות ספורטיבית, אפילו מעטה, במהלך היום יכולה למנוע השמנה ובעיקר לשמור על בריאותנו. ואם העובדים לא יזכרו, אולי דווקא מקום העבודה יהיה זה שיזכיר להם.