תאונה קשה שניתן היה למנוע: ילד עם צרכים מיוחדים שחזר עם רכב ההסעה מבית ספר בגבעת זאב הביתה ירד ממנו, חצה את הכביש, ואז רכב שעקף את המיניבוס - דרס אותו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הילד שנפגע סובל משברים. כפי שניתן לראות בתיעוד, שפרסם אתר "שווים" שמטפל בסוגיות שונות הקשורות לאנשים עם מוגבלויות, הילד ירד מההסעה לבדו וללא האדם שאמור היה ללוות אותו עד הכניסה לבית. הוא נחבל בפניו וברגליו וכעת מרותק למיטתו בבית.

המקרה, כך מתברר, אינו חד פעמי. אירועים מהסוג הזה סביב הסעות של תלמידים בעלי מוגבלויות מהחינוך המיוחד מתרחשים בישראל לא אחת. לשם השוואה, בארצות הברית קיים חוג שמחייב את כל כלי הרכב לעמוד במרחק של 100 מטרים מרכב הסעת תלמידים כאשר הוא עוצר להורדת הילדים ביעדם. בישראל, לעומת זאת, היו תקנות מסודרות בעניין הסעות החינוך המיוחד – אך הן לא פורסמו עקב התפזרות הכנסת וההליכה לבחירות השלישיות בתוך פחות משנה.

"החיים שלנו נעצרו לחלוטין", מספרים ההורים בכאב. "חשוב לנו שהאחראים למחדל יתנו את הדין – לטובת כל ילדי החינוך המיוחד", הם מוסיפים. לדברי ההורים, המלווה ככל הנראה העדיף להישאר ברכב ולא לרדת יחד עם הילד בשל הגשם שהיה בחוץ.

תגובת משרד החינוך: "אנו פועלים בדחיפות לבירור העניין מול הרשות המקומית – שבידיה האחריות לתפעול ההסעות. כמו כן, הנחינו את הרשות לבצע רענון מיידי של ההנחיות".

תגובת מועצת גבעת זאב: "התאונה המצערת התרחשה ביום שישי ה7 בפברואר, אולם חברת ההסעות דיווחה על כך למועצה רק ביום שני ה10 בפברואר בשעות הערב. מלווה ההסעות הושעה. המועצה ממתינה כעת לתוצאות החקירה".