בעקבות ההנחיה החדשה שפרסם משרד הבריאות ולפיה הוא ממליץ לישראלים להימנע ככל הניתן לטיסות לחו"ל בזמן הקרוב, גורמים ממספר חברות תעופה ישראליות מספרים אמש (רביעי): "זו החלטה דרמטית שאף אחד לא הודיע לנו עליה מראש - ההנחיה החדשה היא מכה קשה נוספת לענף".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בשיחה עם N12 הוסיפו אותם הגורמים כי ההמלצה החדשה של משרד הבריאות הכתה אותם בתדהמה והוסיפו שהם "עדיין מעכלים את הבשורה". עוד ציינו כי בעקבות בהלת הקורונה כבר עכשיו חוות חברות התעופה הפסדים כלכליים משמעותיים של עשרות מילוני דולרים ואף נאלצות להתמודד עם קיצוצים. לדבריהם, ההנחיה של משרד הבריאות עלולה להחמיר את מצבן של החברות אפילו יותר.

מוקדם יותר משרד הבריאות חידד את ההמלצות לישראלים וקרא להם לשקול את נחיצות נסיעותיהם העתידיות לכל יעד בחו"ל. "אם אתם לא באמת צריכים לטוס - אל תעשו זאת", הבהירו במשרד. בריאיון ליונית לוי ב"מהדורה המרכזית" הסביר מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימון טוב כי אכן מדובר בהחלטה דרמטית, אך הדגיש: "אנחנו מעדיפים להגזים ולעשות את ההיערכות כמה שיותר גבוהה כדי לדחות כמה שיותר את התפשטות הנגיף בארץ".

מנכ"ל משרד הבריאות הוסיף כי בשלב הזה לא ידוע כמה זמן ההנחיה תחזיק מעמד: "צריך לראות את תוואי התחלואה, זה משהו שף אחד לא יודע, יש כאלה שמדברים על שבועות, יש כאלה שמדברים על חודשים ויש כאלה שמדברים על כניסה לשנת 2021".יחד עם זאת, בר סימון טוב ציין כי כרגע לא מדובר בהנחיה גורפת: "לא אמרנו אל תיסעו באופן גורף – אמרנו תשקלו את הנחיצות של הנסיעות".

במקביל, במשרד הבריאות הודיעו כי מעתה, ישראלים השבים מאיטליה יונחו להיכנס לבידוד ביתי למשך שבועיים. למרות שבמשרד התלבטו תחילה לגבי ההנחיה הזאת, שכן ישראלים יכולים לקחת רכבת או אוטובוס למדינה אחרת באירופה ומשם לחזור לישראל - בסופו של דבר הוחלט לפרסם אותה בכל זאת.

המלצה נוספת שפרסם משרד הבריאות היא להימנע מהשתתפות בכנסים בינלאומיים בארץ ובחו"ל וכן להימנע מהשתתפות בכנסים דתיים בינלאומיים.