איך מבשלים ארוחה לאנשים החשובים בעולם? למעלה מ-45 מנהיגים מכל רחבי העולם יגיעו הערב (רביעי) לבית הנשיא, שם תוגש להם ארוחת ערב מלכותית שכוללת 3 מנות באווירה ישראלית, יינות תוצרת הארץ וכמובן שהכל צריך להיות טרי, חם וטעים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"כולם צריכים לקבל את האוכל בו זמנית ולכן המרחק בין המטבח לחדר האוכל הוא קצר ביותר", אמר השף שלום קדוש שאמון על הארוחה המיוחדת. "אסור שמישהו יקבל אוכל קר, יש לנו מלצר על כל שני מנהיגים".

השף שלום קדוש כבר בישל ללא מעט שועי עולם שהגיעו לביקור בישראל אך גם הוא מבין את החשיבות של האירוע שיתקיים הערב: "אני נרגש שקיבלתי את הפנייה מבית הנשיא להיות שותף, לא עצמתי עין כל הלילה. עשיתי הרבה אירועים לאנשים מכובדים אבל זה אירוע היסטורי".  

השף הבכיר הסביר שטרנד הבריאות לא פסח גם על הארוחות הממלכתיות ושבניגוד לעבר, פחות מקובל היום להגיש מנות כבדות ועם הרבה רטבים: "המנות לא גדולות ואנחנו מקפידים לא לשים רוטב על המנה אלא עוברים עם סוסיירים (כלים ייעודים לרטבים), זה בשביל ההקפדה על בריאות המנהיגים".

קדוש חושף כי הוא התייעץ עם הקולגות שלו ברחבי העולם ובדק עם השף של ארמון האליזה ועם הבית הלבן וקיבל מהם פרטים על טעמם של המנהיגים: "אחד לא אוהב מנגו, השני מאוד אוהב אגסים, זה צמחוני, זה טבעוני – צריך לקלוע לכל כך הרבה טעמים".

השפים מתכוננים לבואם של המנהיגים
השפים מתכוננים לבואם של המנהיגים | צילום: החדשות 12
השפים מתכוננים לבואם של המנהיגים
השפים מתכוננים לבואם של המנהיגים | צילום: החדשות 12

עכשיו לתפריט: בתחילת הערב יקבלו האנשים החשובים בעולם מנה בנגיעה ישראלית של חצילים בטחינה עם קדאיף ולאחר מכן הם יזכו לדג בר ים עם קרם שורשים ופרחי מלפפונים וירקות נוספים. "אנחנו קוטפים במיוחד את פרחי המלפפונים אחד אחד, הדג היא מנה קלאסית שמתאימה לטעמם של רוב הסועדים".

למנה העיקרית יקבלו המלכים והנשיאים המכובדים פילה בקר ברוטב בורדולז, יין וציר עגל עם מח עצם. "זאת מנה קלאסית שאני בטוח שכולם אכלו, השף של ארמון האליזה המליץ לי עליה ואמר שהיא אפשר לטעות איתה".

לקינוח מכין השף קדוש מרקיז שוקולד עם הרבה פירות בסידור מיוחד ועוטף את זה במנגו ופסיפלורה. אחרי הקינוחים יעברו הסועדים לחדר אחר ושם יוגשו להם פטיפורים ומשקאות שמתאימים לסיום ארוחה.