חברת נתיבי איילון הכריזה לאחרונה על פרויקט "דרך ערך" החדש, במסגרתו יוענקו לנהגים בישראל הטבות ומתנות בתמורה להפחתה בשימוש ברכבם הפרטי ושימוש במקום זאת בתחבורה ציבורית. בסקר חדש שנפתח היום (שלישי) לציבור הרחב, התבקשו הנהגים לבחור בעצמם אילו מתנות יקבלו, ברמות ומחירים משתנים. מקפה ומאפה ועד שעון חכם – כך מתכנן משרד התחבורה להפחית את העומס בכבישים.

להשתתפות בסקר - לחצו כאן

ההטבות שיחולקו מחולקות לשלוש דרגות מחיר. כך, נהגים שיפחיתו רק במעט את השימוש ברכבם הפרטי וייסעו פעם בשבוע בתחבורה ציבורית – יקבלו קפה ומאפה, שייק פירות, כוס תרמית או אוזניות – תליו בתוצאות הסקר. נהגים שייסעו 10 פעמים בתחבורה ציבורית במהלך חודש יקבלו הטבות בינוניות - שיכולה להיות קסדת אופניים, כרטיס לסרט, חודש חינם לשירות צפייה בסטרימינג או יום השכרת לקורקינט. הטבה גדולה תוכל להיות שעון חכם, כרטיס זוגי לסרט, ארוחת בוקר זוגית ועוד – תלוי בהעדפות הבוחרים – ותינתן למי שימנע מנסיעה ברכב פרטי בזמן שעות העומס במשך חודש שלם.

בנוסף לתמריצים, המגיעים מעולם ההסעדה, הפנאי והבידור, במסגרת הפרויקט יוענקו למשתתפים גם עד 2000 שקלים בסוף כל שנה, כתלות בהיקף השינוי שביצעו בהרגלי הנסיעה. בנתיבי איילון הסבירו כי מטרת הסקר היא לעודד את השתתפות הציבור בתכנית ומקווים שאם יבחרו הנהגים את הפרסים שיקבלו, הסיכוי כי יפעלו לקבלת המתנות וישנו את הרגלי הנהיגה שלהם יגדל. לפי משרד התחבורה, עד כה הצטרפו לפרויקט - שיתקיים בחיפה, ירושלים, תל אביב ובאר שבע - יותר מ-4,000 משתתפים ועד סוף השנה צפויים לקחת חלק כ-15,000.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות