שר החינוך רפי פרץ אמר היום (רביעי) שצריך לחסום את אפליקציית ה"טיקטוק". לדבריו מדובר ב"סכנה גדולה מאוד". בכינוס של ועידת השלטון המקומי לחדשנות אמר: "הטיק טוק הזה, צריך להוריד אותו בכל דרך ולחסום אותו". עוד אמר שר החינוך שהוא הורה לזמן לבירור את המורה שזרקה תפוח על ראש הממשלה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

את הדברים על אפליקציית הטיקטוק אמר שר החינוך ברקע האתגר המסוכן של בני הנוער שהפיצו באפליקצייה הזו. נער בן 17 אושפז לפני כשבועיים בבית החולים שערי צדק בירושלים עם פרכוסים כתוצאה מהאתגר הזה. מאז מצבו השתפר והוא שוחרר לביתו.

באתגר עומדים נער או נערה מול המצלמה כשלצידם שניים נוספים, שמתאמים ביניהם מתי בדיוק להפיל את הנער או הנערה שעומדים ביניהם. בסרטונים שמועלים לאפליקציה נראים נערים נופלים בחוזקה על הגב ועל הראש. האתגר התמים למראה הזה לכאורה, עלול להוביל לפציעות קשות וחמורות ולפגיעות בגב ובראש.

 

פרץ הורה לזמן לבירור את המורה שזרקה תפוח על ראש הממשלה

"הוריתי לזמן לבירור את המורה שהשליכה תפוח לעבר ראש הממשלה", אמר פרץ. "זה לא מעניין אותי מי ראש הממשלה, מעניין אותי שזה חציית גבול. לא עושים דבר כזה כנגד מי שנמצא בקודקוד הפירמידה שלנו. היא השוותה  אותו להיטלר - זה חמור ביותר, היא חצתה קו אדום מילולי ופיזי. לא נקבל אלימות מכל סוג שהוא במערכת החינוך".