אסתר קריספיל בת ה-87 מתגוררת לבדה בדירה קטנה ברמלה, למעשה מדובר במחסן שהוסב לדירת מגורים. בעקבות הגשמים החזקים, התקרה של המבנה התפוררה, המים חדרו לסלון ולחדר השינה, והיא נאלצה להתפנות מביתה לבית אבות שאין לה איך לשלם עבור השהות בו. "אני אישה חולה ולא יודעת מה לעשות", סיפרה. "אין לי ממה לחיות".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בהוראת המשטרה, אסתר בת ה-87 נאלצה לצאת מהדירה מחשש להתחשמלות. היא כרגע נמצאת בבית אבות, אך אין לה איך לשלם עבור השהות בבית האבות בחודש הבא. הקרן לידידות מלווה את אסתר ומנסה לסייע לה כלכלית, אך היא נותרה אובדת עצות.

בית של קשישה שהוצף עקב מזג האוויר
בית הקשישה שהוצף בסערה

לאחר שבעלה של אסתר חלה, השניים שברו את כל החסכונות על מנת לממן את הטיפולים - עד שבעלה נפטר. כעת אין לה כסף לשפץ ולתקן את הגג והיא מפחדת שבעוד חודש תישאר בחובות וללא קורת גג.

"בלילה, בערך בעשר, ירד גשם חזק", תיארה אסתר. "אמרתי לעצמי: 'אוי ואבוי, היום יהיה משהו בבית הזה'. אחרי שעה, התנתק החשמל. פחדתי לקום, אפילו פנס לא היה לי. נכנסתי למיטה ושכבתי בפחד עד הבוקר. בבוקר ניסיתי לקום, לקחת נר ולהדליק אותו. כל הסלון היה מים".

בשלב זה התקשרה אסתר למוקד 100 של המשטרה. "שני שוטרים הגיעו ואמרו שאסור לי לחזור לדירה", שחזרה. "התקשרתי לבן שיבוא לקחת אותי לבית אבות. הדירה מסוכנת והבית עלול להתפוצץ. אני אישה חולה ולא יודעת מה לעשות. אין לי ממה לחיות".