הרב יצחק יוסף, הרב הראשי לישראל, הודיע היום (חמישי) כי  "אין שום הנחייה הלכתית שגוברת על הוראות משרד הבריאות". הרב קרא לציית לכל ההוראות משרד הבריאות, "ללא יוצא מן הכלל", והגדיר כל הוראה הוצאת על ידם כהוראה הלכתית לכל דבר ועניין. הרב גם הודיע שבהתאם להודעת המשטרה יש להימנע מלהגיע להתפלל בכותל. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"מאחר ורבו הפניות בנושא עם שאלות שונות בענייני הלכה הקשורים בעניין, באתי בזה להבהיר כי אין שום הנחייה הלכתית שגוברת על הוראות משרד הבריאות", כתב הרב בראשי בהודעתו. "ההנחייה ההלכתית היחידה בנושא, היא לציית באופן מוחלט לכל הוראות משרד הבריאות ללא יוצא מן הכלל וכל הוראה היוצאת על ידם היא כהוראה הלכתית לכל דבר ועניין".

בהתאם לדבריו, הרב הודיע שיש להימנע מהתקהלויות מיותרות וקרא שלא להגיע לתפילה בכותל המערבי. "כמו כן, לבקשת משטרת ישראל יש להימנע בשלב זה מלהגיע אל הכותל המערבי ולקיים שם תפילות המוניות. וכל איש ואשה יתפללו בסמוך לביתם, עד אשר יעבור זעם וירחמו מן השמים", כתב. ‎גם בתי כנסת גדולים לא יקיימו תפילות עם ציבור גדול אלא יחלקו את ציבור המתפללים באופן שיעמוד בדרישות משרד הבריאות. לעניין חתונות, קבע הרב כי אין לדחות בשום אופן וכי "יש לקיימן במועד באופן מצומצם", בהתאם להנחיות משרד הבריאות.

הרב סיכם את מכתבו בקריאה לציבור: "פיקוח נפש דוחה את כל התורה כולה, חולה שיש בו סכנה אוכל ביום הכפורים, מחללים שבת על חולה שיש בו אפילו ספק סכנה".