המאבק בהתפשטות הקורונה: החל מהבוקר (ראשון) נפרסו ברחבי הארץ אלפי שוטרים במשימה לאכוף את צו משרד הבריאות בדבר הימנעות תנועת אזרחים. השוטרים הציבו מחסומים ניידים ברחבי הארץ ומוודאים שמי שיצא שלא לצורך שב לביתו תוך הסברה של התקנות לשעת חירום החדשות. בשל הפעילות המוגברת – הרחובות ריקים לחלוטין והעסקים סגורים לגמרי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בצל הגברת האכיפה המשטרה הציבה הבוקר בכניסה לירושלים מחסום נייד. משעות הבוקר מעט אנשים נמצאים ברחובות הבירה ומעבר למחסומים – המשטרה הגבירה את נוכחותה בשכונת גאולה ומאה שערים, בשל הביקורת חריפה שהמגזר החרדי ספג בימים האחרונים, גם תושבי השכונות החרדיות מצייתים לחלוטין להנחיות, כל החנויות סגורות מלבד בתי מרקחת וסופרים.

שכונת גאולה, ירושלים (צילום: צבי גליק)
שכונת גאולה בירושלים, היום | צילום: צבי גליק
קורונה בישראל - ירושלים (צילום: אוליביה פיטוסי , פלאש 90)
צילום: אוליביה פיטוסי , פלאש 90

בנוסף, רחובות יחזקאל ושטראוס בבירה נחסמו לחלוטין. בסרטונים שמגיעים מהעיר, השוטרים בירושלים אוכפים את הצו - עוצרים נהגים לתשאול וכן, מבקשים מהם לחזור חזרה לביתם. תושבת ירושלים שהגיעה למרכז העיר סיפרה ל-N12: "התחושה שלי ביום כזה היא לא כל כך נעימה. זה מצב לא סטנדרטי. מעולם לא ראיתי את הרחוב המרכזי בירושלים בצורה כזו, ריק מאדם. אני מסכימה שכל אדם צריך לשבת בביתו ולהישמע להוראות כדי שנצא מזה כמה שיותר מהר".

שכונת גאולה, ירושלים (צילום: צבי גליק)
שכונת גאולה בירושלים - היום | צילום: צבי גליק

גם במרכז הארץ נרשמה תנועה מעטה ונצפו אנשים בודדים בחוץ. בבני ברק אחד הרחובות המרכזיים, רבי עקיבא, שבימים אלה לקראת לערב פסח הרחוב הומה אדם - כמעט ושומם לחלוטין הבוקר. רוב העסקים סגורים למעט חנויות למוצרי מזון, לתשמישי קדושה ולתרופות.

חוף הים, תל אביב
הטיילת בתל אביב - ריקה מאנשים
חוף הים, תל אביב
חוף הים, תל אביב

בתי הכנסת והמתפללים שומרים על מרחק ורבים מתפללים מחוץ לבתי הכנסת ובתי המדרש במרחק סביר. פארק הירקון בתל אביב שומם, אנשים בודדים מטיילים עם הכלבים שלהם או עושים פעילות גופנית. גם בטיילים מעט מאוד אנשים. מידי פעם שליח או רוכב אופניים נוסע באזור. גם ברחובות המשטרה הציבה מחסומים "מדלגים" שעוברים בין המוקדים וכבישי העורק הראשיים בעיר. הם עוצרים את הנהגים ושואלים כל אחד לאן הוא נוסע ולשם מה ובכך מנסים למנוע מאנשים להתקהל. 

הקורונה בישראל - חוף ירושלים בתל אביב היום (צילום: מרים אלסטר, פלאש 90)
הקורונה בישראל - חוף ירושלים בתל אביב | צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

אלו נתוני אכיפת צו הקורונה בידי המשטרה, עד השעה 14:00:

60 צווי סגירה לעסקים

6,208 ביקורי מבודדים יומי (בסך הכל 38,049 עד כה)

135 חקירות שנפתחו נגד מפרי בידוד

37 חקירות שנפתחו בגין הפצת "פייק ניוז"

61 קנסות בגין הפרת חובת בידוד

6 דוחות בגין הפרת חובת דיווח למשרד הבריאות

92 דוחות בגין סירוב להוראת התפזרות, התקהלות או התכנסות

48 דוחות בגין הפעלת עסקים בניגוד להוראות 

19 דוחות בגין יציאה למרחב הציבורי שלא לצורך חיוני

דוח אחד בגין שהייה במקום אסור