43 מבני קהילת הפלשמורה נחתו הבוקר (שלישי) בישראל, לאחר שמאמציו הקדחתניים של ראש הממשלה בנימין נתניהו להעלות חלק מבני העדה לפני הבחירות צלחו. נתניהו הורה על העלאת האזרחים האתיופים על אף שהיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט קבע כי מדובר בהטבה פסולה למטרת בחירות ולמרות התנגדותם של פעילי העדה האתיופית בישראל. כדי להבטיח ש-43 העולים ינחתו בישראל עוד טרם יום הבחירות, קוצרו תהליכי הקליטה והחיסון שלהם.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

העולים המאושרים מרכיבים 9 משפחות, שחיכו שנים רבות לעלייה לישראל. את טיסתם ארצה ליוותה משלחת גדולה של ממשלת ישראל, בראשה עמד שר הקליטה יואב גלנט, שר התקשורת דוד אמסלם, ח"כ גדי יברקן וחבר הכנסת לשעבר אברהם נגוסה. המשלחת הגיעה לאתיופיה לפני כמה ימים, והיום כאמור ליוותה את עלייתם של ה-43 לישראל.

בני קהילת הפלשמורה ממתינים כבר שנים ארוכות במחנה המעבר באדיס אבבה שבאתיופיה, במטרה לעלות לישראל. כשהגיעה לשם המשלחת מהארץ בראשות שר הקליטה יואב גלנט השבוע, השר וחברי המשלחת הנוספים נתקלו גם בתגובות זועמות של מי שצפויים להישאר באתיופיה. 

"אפילו לכלבים יש כבוד, אותנו אף אחד לא מכבד", הטיחה אחת מבנות הקהילה בשר גלנט, "הפכנו להיות דרי רחוב בשנה שעברה, שוב הפרדתם בין משפחות. עד מתי?". היא ויתר חבריה לקהילה אינם תמימים: הם מבינים שהביקור הזה קשור גם לקמפיין הבחירות של הליכוד. 

בני הפלשמורה נוחתים בישראל
בני הפלשמורה מגיעים לנתב"ג

לקראת סיום המפגש הטעון, הרוחות התלהטו. השר גלנט ניסה לצאת מהמתחם בו נערך המפגש, אלא שרבים מבני הקהילה לא נתנו לו לצאת וניגשו אליו כדי לדבר איתו ולספר לו על המצוקות והבעיות שלהם. הם ממתינים כבר יותר מ-20 שנה.  

זמן קצר לאחר המפגש הזה, נערך מפגש נוסף - באווירה אחרת לגמרי. במהלכו פגש השר את 43 בני הפלשמורה שמיועדים לעלות לישראל - והמפגש הזה נערך כבר במלון מפואר ועם קבלת פנים חמה ומחייכת.

השר גלנט מתחייב שהממשלה תפעל להעלות את כל האלפים שנותרו מאחור, הבטחה שלא בטוח שאכן תיושם.