ילד בן שנתיים התאשפז ביום שני שעבר בטיפול נמרץ בבית חולים בשארם שבסיני אחרי שחווה התקף קשה במיוחד בשל רגישות מיוחדת לצמח פול. הגוף שלו נכנס ל"הלם" ומדובר במצב מסוכן מאוד. הוא פונה לבית החולים, עבר טיפול ראשוני ומצלי חיים ובהמשך חברת החילוץ של חיליק מגנוס העבירה אותו לישראל להמשך טיפול.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הורי התינוק יצרו קשר עם קרוב משפחתם, יפתח שביט, שעובד עם חיליק מגנוס חברת החילוץ שלו, והוא החל לחפש דרכים להגיע לשארם. אחרי ששביט שוחח עם הרופאים במצרים הוא הבין שהמצב לא טוב ושהילד חייב להגיע לישראל. לדברי שביט, הטיפול הראשוני שקיבל בן השנתיים במצרים היה מציל חיים, אך לטענתו הטיפול השני שנערכו לתת לו היה עלול להביא למותו.

"שוחחנו עם רופא מומחה והחלטנו שהילד צריך לחזור לארץ", סיפר. כחלק מההליך הבירוקרטי בבתי החולים במצרים, אב הילד היה צריך לחתום על טופס ויתור ולסרב לקבל את הטיפול השני. בתום שיחת ועידה שקיים האב עם רופא מבית החולים איכילוב, ד"ר לוין ורופא נוסף שעובד עם חברת מגנוס, הוא החליט לוותר על הטיפול – דבר שהציל את בנו. לאורך כל הדרך, הרופא של חברת מגנוס ליווה את ההורים ברגעים הקשים ובקור רוח.

באותו לילה, יצא מטוס פרטי עם צוות רפואי ועשה את דרכו לשארם. כשנחתו הם ניסו לצאת וללכת להביא את הילד, אך הם נתקלו בחומה בירוקרטית ובאטימות מצד המאבטחים בנמל התעופה. שביט סיפר כי השומר אמר שיש בעיה כלשהי עם הוויזות שלהם והם אינם יכולים להיכנס. הם מצידם הציעו לו כסף, והשומר הזהיר אותם שלא לשחד אותו כי הם עלולים להיעצר.

בשלב זה, שביט החל להתווכח עם השומר ולנזוף בו שאם הילד לא יתפנה במהירות הוא עלול למות. השומר התרצה והאמבולנס עם הילד הגיע לנמל התעופה. הילד הועבר לצוות הרפואי שעל המטוס הפרטי במצב קשה מאוד והמטוס המריא בדרכו לבית החולים הדסה עין כרם. שם הילד עבר לטיפול נמרץ וחמישה ימים לאחר מכן הוא שוחרר כשהוא בריא.