במגדלי הים התיכון החליטו באופן עצאמי וללא בקשת מערכת הבריאות כי החל ממחר הדיירים ייכנסו להסגר של שבועיים כדי להימנע מהידבקות בקורונה. דייר בדיור המוגן "משען" בבאר שבע מת בסוף השבוע מקורונה, אך במשרד הבריאות עשו עד כה רק 17 בדיקות לדיירים ולעובדים במקום, ובני המשפחה דורשים בדיקות לכל הדיירים. צוותים של משרד הבריאות והביטחון מתעכבים במתן פיתרון לסוגייה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אנחנו מבקשים ממשרד הבריאות תתיחסו אלינו ותבדקו ותרגיעו אותנו", ביקשה אסתר חלילי, דיירת בדיור במוגן "משען" בבאר שבע. לאחר שאחד מהדיירים מת בסוף השבוע מקורונה, ו-11 אנשי צוות ודיירים נדבקו בנגיף, בני משפחותיהם דורשים ממשרד הבריאות שיבדוק את כולם, אך הם נענו בסירוב.

הסיפור הזה מצטרף להדבקה שהייתה בדיור המוגן נופים שבירושלים, שם מתו מקורונה שלושה דיירים ועשרים דיירים ואנשי צוות נדבקו. רק לאחר שלושה שבועות שבהם 170 דיירים שהו בבידוד, החלו הבדיקות של כלל השוהים בבניין.

בימים אלו יש צוותים של משרד הבריאות והביטחון להרחבת הקריטריונים לבדיקות מתוך הבנה שיש צורך להתמקד באוכלוסיות בסיכון כמו קשישים, אבל גורמים בוועדה אומרים שהכול קורה לאט מדי. היה ברור שצריך להתמקד בבתי האבות, הם אומרים שם, אבל אנחנו עדיין בשלב שכותבים ניירות עמדה. אותה ועדה שעניינה קשישים המליצה לעשות מיפוי מהיר על ידי בדיקות מדגמיות כדי להבין איפה שיש הדבקה ולהתחיל טיפול.