משפחתו של משה בן דוד, הישראלי שנעצר לפני שנתיים וחצי בגיאורגיה בגין ייבוא של סם, התבשרה אמש (רביעי) שהוא צפוי להגיע לישראל ולרצות את המשך מעצרו כאן בארץ. לאורך כל התקופה, הרשויות בישראל היו בקשר עם הרשויות בגאורגיה לגבי מעצרו, אבל נראה שהפרסומים מהשבוע האחרון על אודות מצבו הם שקידמו את עניינו משמעותית. אחותו: "אני מחר הולכת לבקר אותו ואתן לו קצת תקווה. מקווה שזה ישפיע על המצב הבריאותי והנפשי שלו".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

התרופה שקרויה "סבוטקס" שהייתה ברשות בן דוד בגאורגיה אינה נחשבת בארץ כסם, וניתנת למכורים לסמים במרשם רופא. בעיני הישראלים מדובר בעונש מופרך, אך לפי האמנה האירופאית, אי אפשר לשחררו. בכל זאת – יש כל מיני דרכים משפטיות שאם ישתמשו בהן יהיה ניתן לקצר את מאסרו משמעותית.

משה בן דוד, הישראלי שכלוא בגיאורגיה
משה בן דוד, הישראלי שכלוא בגאורגיה

"זה ממש התפתחות של כמה שעות כי בבוקר אמרו לי בפרקליטות הבין-לאומית שיש הסכמה, אבל עדיין מחכים לחתימות של הגאורגים", אמרה הערב מדונה בן דוד, אחותו של משה. "נחתתי בטיבליסי והקונסולית כתבה לי שיש חתימות. אני פשוט בעננים, כל כך שמחה. אני מחר הולכת לבקר אותו ואתן לו קצת תקווה. מקווה שזה ישפיע על המצב הבריאותי והנפשי שלו".

היא הוסיפה: "והלוואי על כל האסירים שנמצאים בחו"ל - שיחזרו בשלום הביתה, בריאים ושלמים". משה בן דוד נעצר בגיאורגיה לאחר שנמצא בחזקתו פחות מגרם של התרופה, ובית המשפט המקומי גזר עליו לא פחות משמונה שנות מאסר. לאחר שנעצר, הואשם הישראלי בייבוא של סם, ולא בסחר, בשל הכמות הקטנה - אך בכל זאת נגזר עליו העונש החמור.