האסון שהתרחש אתמול בבוקר (רביעי) בנהריה גבה את חייו של מוטי בן שבת בן ה-38. מי שראה אותו רץ למים הוא רביב כהן, חברו הקרוב. יחד הם פעלו לחלץ שלושה תושבים שנלכדו ברכב בשיטפון. בשיחה שקיים עם חדשות 12, סיפר כהן על הרגעים הדרמטיים שהסתיימו בטרגדיה: "הוא ממש דילג על המים, התפעלתי מהעוצמה שלו. אחד הבחורים שהיה שם סיפר לי שהוא נשאב לצינור של נחל הגעתון שמוביל לים".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

כהן שחזר את האירועים שהובילו אותו להשתתף בחילוץ הלכודים: "רציתי להביא את הילדות שלי מהגן ולעבור את הכביש אבל הוא הפך לנחל סוער. ראיתי שאני לא יכול לעבור וגם פחדתי כי זה בוץ וסחף, אז חיכיתי שם. פתאום ראיתי מישהי נכנסת עם הרכב עד שהוא מתחיל לטבוע".

צה
צה"ל מסייע בפינוי תושבים בנהריה

"הורדתי את הבגדים כי פחדתי שהם יטביעו אותי ובאתי להיכנס לעזור לאישה הזו. כשהבנתי שהיא לא בסכנה ושאפשר להשאיר אותה - ראיתי רכב אחר שמתחיל לשקוע ממש בתוך המים", המשיך. "כולם התחילו לצעוק, ואני ומוטי רצנו כל אחד מכיוון אחר. ראיתי איך מוטי רץ באצילות כזו הוא ממש דילג על המים והגיע לרכב לפני".

"מוטי היה חבר טוב שלי ובלב אמרתי 'יופי מוטי איתי נוכל שנינו יחד לחלץ את האנשים' כי זה רכב וזה קשה", המשיך. "הוא קפץ ממש מעל הרכב ואני לא יודע מי פתח את הדלת. היו איתנו עוד שניים שלושה חבר'ה ואז מוטי נעלם. רק רצינו להיכנס לפתוח את הדלת ולהוציא אותם משם – ראינו שהם ממש בסכנה ושאסור לחשוב, חייבים לרוץ ולהגיע אליהם".

הרכב של הצעיר מנהריה
הצפות ושיטפונות ברחובות נהריה | צילום: נועם פלקאסא/TPS

"אני לא יודע אם מוטי הספיק להגיע אליהם או אם הוא זה שפתח את הדלת ונפל. היה עוד מישהו שהיה איתי שסיפר שהוא ראה את מוטי נופל ונשאב בצינור שמגיע לגעתון ומשם לים", סיפר כהן בעצב. "הוא ראה אותו נשאב לשם. וכולם צעקו ה'ילד הילד'. חשבתי שיש עוד ילד שתקוע באוטו ואז הבנתי שזה הוריו של מוטי צועקים, ושהילד הזה היה מוטי החבר שלו - שנסחף‎".

רביב כהן, סיפר בעצב על חברו הטוב, ועל המעשים הטובים שהיה עושה: "מוטי הוא חוזר בתשובה שנלחם לקדש שם שמים. הוא כל הזמן רצה לעשות טוב, לזכות רבים, לעשות טוב בעולם". הוא הוסיף: "ראיתי אותו ממש והתפעלתי מהעז והגבורה שלו שהוא רץ ככה וזה נתן לי יותר ביטחון שיש איתי עוד מישהו שנכנס למים. אני כבר כמה שעות אני נזכר ובוכה נזכר ובוכה".

נהריה מוצפת: רכבים בכביש המוצף
נהריה מוצפת: רכבים בכביש המוצף | צילום: החדשות 12

כהן לא הצליח להצביע על אשם עיקרי באסון הקשה הזה אך טען כי "יש מחדל. כשאתם רואים שלילה לפני זה הכל מוצף ואתם רואים שתהיה הצפה - שימו מחסומים", אמר. "אני לא רוצה להאשים אף אחד ספציפית, אבל להבא אם אתם רואים סכנה שימו מחסומים תהיו מוכנים עם צוות הצלה. את מוטי לא עניין חרדי דתי או יהודי - הוא ראה אנשים במצוקה ורץ לעזור להם".