צה"ל החל היום (ראשון) בגיוס המרכזי ליחידות הלוחמה של מחזור מרץ 2020. בשל משבר הקורונה והנחיות משרד הבריאות, בצה"ל החליטו לפצל את מתחם הגיוס הקבוע בבקו"ם שבתל השומר לארבעה מתחמים שונים. שרשרת החיול תוגבל לעד 25 חיילים, וצוותי רפואה מתוגברים יתודרכו לזהות מתחיילים עם תסמינים של קורונה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מקום הגיוס יפוצל למוקדי ההתייצבות הבאים: "מקווה ישראל", "הכפר הירוק", אתר ההנצחה של אגף התקשוב וההגנה בסייבר ביהוד ופארק "יד לשריון" בלטרון. המתחיילים יגיעו באוטובוסים ייעודיים ישירות לתוך מתחם הקליטה ולשרשרת החיול שתוגבל לעד 25 חיילים.

בשביל לרווח את שרשרת החיול ולמנוע צפיפות, נפתח מתחם נוסף שהרחיב את המרחק בין התחנות השונות בשרשרת. תחנת החיסונים בשרשרת תוגברה בחובשים נוספים על מנת לזרז את התהליך, וצוותי הרפואה תודרכו להיות ערים למתחיילים עם תסמינים של קורונה.

גם בבסיסי ההכשרה שאליהם יגיעו המתגייסים הטריים בוצעו התאמות: המפקדים יערכו מסדרי שטיפת ידיים, הליך הקליטה הרישומית ייעשה באוויר הפתוח תוך שמירה על רווחים והישיבה בחדר האוכל סודרה כך שיהיה רווח משמעותי בין הסועדים.

באימונים וההכשרות שמצריכים מגע פיזי בוצעו התאמות שנועדו לשמור על מרחק בין החיילים ככל שניתן. בכל בסיס הוגדר בעל תפקיד לצורך אכיפת הנהלים במוקדי התקהלות.