למרות הירידה החדה במספר התיירים הנכנסים לישראל, גם היא בעקבות התפרצות נגיף הקורונה, ענף התיירות בארץ מרוויח. יותר ויותר ישראלים מבטלים את חופשות הפסח בחו"ל, ובוחרים לנפוש בישראל. לבחירה הזו יש השפעות על מחירי החופשות, וכך נראית עלייה במחירים העומדת על מאות שקלים בהשוואה לשנה שעברה.

בהלת נגיף הקורונה בנתב
בהלת הקורונה בנתב"ג - הישראלים מבטלים חופשות בחו"ל | צילום: תומר ניוברג, פלאש 90

כך, הקורונה משנה את התכניות של ישראלים רבים. הבהלה מנגיף לא ידוע במדינה זרה הביאה אלפי ישראלים לבטל את חופשת הפסח בחו"ל, והמרוויחים המידיים  - הם בתי המלון בארץ. לפי השוואה שערכו באתר גוליבר, לשינוי הכיוון של המשפחות אכן יש השפעה על המחירים:

שני לילות במלון בתל אביב בחג הפסח, יעלו 3,069 שקלים. זאת לעומת שנה שעברה, אז המחיר עמד על כ-2,953 שקלים – עלייה של 4%. כך גם חופשה של 3 לילות בים המלח, שתעלה לכם 7,660 שקלים – 6% יותר מאותה חופשה בשנה שעברה, שמחירה היה 7,250 שקלים. 3 לילות באילת בפסח הקרוב, שיעלו היום 8,137 שקלים, לעומת 7,555 שקלים בשנה שעברה, מעידים על עלייה של לא פחות מ-8%.

"אנחנו מרגישים התחלה של היענות מאוד מאוד חיובית, ובהחלט יש התעוררות שבעצם קורית כל שנה לפני הפסח, והשנה אולי קרתה טיפה יותר מוקדם", אמר מנכ"ל ישרוטל ליאור רביב.

ים המלח
ים המלח (ארכיון) | צילום: irisphoto1, shutterstock

גם בענף הצימרים והלינה הכפרית מדווחים על עלייה בביקוש בימים האחרונים, ומציינים שמלבד הקורונה, גם החורף שהותיר זרימה חזקה בנחלים עזר למכירות. "אני יודע משיחות שלי עם תיירים שהעונה הזאת טובה יותר", אמר עומר קורלנדר, יו"ר עמותת התיירות בגליל העליון. "יכול בהחלט להיות שזה בהמשך ישיר למשבר הקורונה".

לצד העלייה בתירות הפנים צריך לזכור שהחשש מקורונה הביא לסגירת קווי תעופה ממדינות המזרח, ויש ירידה משמעותית במספר התיירים הנכנסים לישראל, וההשפעה בהחלט מורגשת. "התיירות מסין כמעט ונעצרה, אנחנו מקווים מאוד שזה יחזור", אמר אמיר הלוי, מנכ"ל משרד התיירות. "בינתיים תיירות הפנים גם יציבה".