המאבקים על ניהול משבר הקורונה עולים מדרגה: גורם בכיר במשרד הבריאות מבקר את הנכונות של משרד הביטחון והעומד בראשה לקחת את האחריות לניהול המאבק בהתפשטות הקורונה בישראל מידי משרד הבריאות. בדברים שאמר הבכיר באופן בלעדי לחדשות 12 הוא תוקף בחריפות את מערכת הביטחון: "איך מי שלא יודע לטפל בחיילים שלו ביום יום, רוצה לקחת חלק בטיפול רפואי במגיפה עולמית?"

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"משרד הביטחון לא יקבל את השרביט – הבקשה הזו תלושה מהמציאות", אומר הבכיר בנחרצות. "זהו אירוע פנימי, רפואי, אזרחי – ולא אירוע צבאי". הוא מוסיף שעם כל ההערכה והאהבה שיש לצה"ל, "הוא לא מתאים לניהול של אירוע כזה". הוא מזכיר שהצבא אף ביקש להעביר את הטיפול הרפואי של החיילים לידי קופות החולים, וטוען: "איך מי שלא יודע לטפל בחיילים שלו ביום יום, רוצה לקחת חלק בטיפול רפואי במגיפה עולמית?".

בהמשך דבריו, הזכיר הבכיר במשרד הבריאות שכמעט כל הרופאים שמשרתים בצה"ל, הם אנשי מילואים, שכבר עכשיו מגויסים לבלימת המגיפה במסגרות האזרחיות שבהן הם עובדים – בתי החולים והמרפאות של קופות החולים: "מה הם חושבים, שהם יגייסו את אותם הרופאים שכבר עכשיו נלחמים במסגרות האזרחיות, ויפעילו אותם אחרת?".

נפתלי בנט
מתקפה חסרת תקדים על מערכת הביטחון. בנט בלשכתו בקריה | צילום: החדשות 12

הבכיר, שדבריו לחדשות 12 הם חסרי תקדים בתקיפותם, מנסה להתוות את המציאות האידיאלית מבחינתו בטיפול בהתפשטות הנגיף: "במשרד הביטחון צריכים להבין שבאירוע הזה הם יושבים סביב שולחן עגול, שבו משרד הבריאות הוא זה שמנהל את האירוע, ופיקוד העורף – עוזר ומבצע".

בתוך כך, במשרד הבריאות דווקא משבחים את שיתוף הפעולה עם משטרת ישראל. הבכיר במשרד הבריאות הוסיף שנדמה בניגוד למשטרת ישראל, "משרד הביטחון והעומד בראשו חושבים שהם נלחמים מול החמאס, ולא מול וירוס שהם לא מבינים בו כלום".