היערכות בישראל להתמודדות עם הנגיף הקטלני: משרד הבריאות שלח היום (חמישי) למנהלי בתי החולים הנחיות להתמודדות עם התחלואה מנגיף הקורונה שמטיל אימה על אסיה. על פי משרד הבריאות, עד כה אובחנו כ-614 חולים, מתוכם 17 נפטרו מהמחלה. בשל חגיגות השנה החדשה בסין, והתיירות היוצאת הרבה, ישנו חשש להתפשטות המחלה באירופה ובמדינות נוספות בעולם. משרד הבריאות לא שולל אפשרות להגעת הנגיף לישראל. כל ההנחיות.

הנחיות משרד הבריאות להתמודדות עם נגיף הקורונה

לפי שעה לא פורסמה אזהרת מסע לסין אך ההנחיות למי שמגיע למחוז ווהאן, שם מתפשטת המחלה היא לא לבוא במגע עם בעלי חיים. במידה והנוסע מפתח מחלה נשימתית במהלך הנסיעה או במשך 14 ימים לאחר מכן, יש לפנות במיידי לבית החולים ולהימנע מנסיעה בתחבורה ציבורית.

קריינית הטלוויזיה של הונאן מדווחת על הנגיף הסיני ה
קריינית הטלוויזיה של הונאן מדווחת על הנגיף הסיני המסתורי

ההנחיות לצוותים בקהילה, מרפאות ומוקדים רפואיים היא לתשאל את החולה ולהפנותו למיון. על החולה לחבוש מסיכה שמכסה את פיו ואפו ועל הצוות הרפואי להעבירו לחדר סגור ולהרחיקו ממבקרים.

הנגיף בסין
הנגיף בסין | צילום: רויטרס

הצוות הרפואי יתמגן בחלוק ארוך, נעליים מיוחדות ומסיכה. אם החולה עונה להגדרות המקרה, הצוות הרפואי יזמין את מגן דוד אדום וזה יעבירו לבית החולים. משרד הבריאות לא הגדיר בתי חולים ייעודים ולכן כל בתי החולים בארץ צריכים להיערך לטיפול.

חולה וודאי ישהה בבידוד ועל הצוות הרפואי ליידע את כל הגורמים על הגעתו.עד כה לא נמצא טיפול או חיסון לווירוס ולכן הטיפול בחולה וודאי הוא טיפול תומך ולפי התסמינים שפיתח.