מספר חולי הקורונה בישראל חצה את ה-1,000: משרד הבריאות הודיע הערב (ראשון) שמספר חולי הקורונה בארץ הגיע ל-1,071 - מתוכם 985 במצב קל, 30 במצב בינוני ו-18 במצב קשה. מניין המתים מהמחלה בישראל עומד על אחד בלבד - אריה אבן ז"ל בן ה-88 שנפטר בסוף השבוע. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, הביע תקווה שמספר הבדיקות המבוצעות מדי יום בישראל יוגדל. "אני מקווה שעמדנו ביעד שהצבנו לעצמנו של 3,000 בדיקות ביום, ואם לא היום - אז מחר. אנחנו עובדים מסביב לשעון כדי להשיג את אותם המטושים ושיהיו לנו עוד מעבדות, כדי להגיע לכמה שיותר אנשים", אמר בריאיון במהדורה המרכזית.

"אנחנו רוצים שהתשובות יהיו תקפות ומקצועיות", אמר בר סימן טוב בהתייחסו למספר המעבדות בישראל שיכולות לבצע בדיקות. "אנחנו בהתחלה למדנו את הווירוס במעבדה אחת, העברנו לעוד ארבע מעבדות ואז לעוד. יש מדינות שונות שבהתחלה לא עשו בדיקות בעצמן והפנו את הבדיקות למדינות אחרות". 

קורונה בישראל (צילום: עודד בלילטי, ap)
מספר החולים בישראל חצה את ה-1,000 | צילום: עודד בלילטי, ap

"יש בכל רגע נתון 200 אלף איש במדינה שרוצים לעשות בדיקה", אמר. "זה לא אפשרי בישראל - ובאף מדינה אחרת. גם דרום קוריאה עושה 15 אלף בדיקות ביום, בישראל זה מקביל ל-3,000 בדיקות ביום. אנחנו צריכים למקד את המאמץ שלנו בדברים שיעזרו לנו להיאבק במגפה".

מנכ"ל משרד הבריאות התייחס לדיווחים על משברים וחילוקי דעות בין משרד הבריאות למשרד הביטחון, ואמר: "אני רוצה לומר תודה למשרד הביטחון, גם לצבא, גם למשטרה - מה שעם ישראל צריך זה שכולנו נעבוד ביחד. ואני גם מחויב לזה, גם שר הביטחון. אנחנו צריכים לעבוד ביחד, זאת הדרך היחידה שלנו להצליח". 

שעון החורף יוארך בחודש כחלק מהמאבק בנגיף 

על רקע התמשכות משבר הקורונה והתפשטות הנגיף בישראל, שר הבריאות, יעקב ליצמן, הצהיר הערב בריאיון לחדשות 12 כי בממשלה שוקלים להאריך את שעון החורף על מנת לגרום לכך שפחות אנשים ייצאו לרחובות - ודחה את הטענות על חוסרים במערכת הבריאות. שעון הקיץ אמור היה להתחיל בסוף השבוע הקרוב.  

"אנחנו שוקלים להאריך את שעון החורף", אמר שר הבריאות ליצמן, והוסיף ששר הפנים אריה דרעי כבר פועל לממש את המהלך הזה. המטרה: לגרום לכך שיחשיך מוקדם כדי שאנשים ייצאו פחות לרחובות - וכך יפחת הסיכון להדבקה.  היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, אישר עקרונית את המהלך להארכת שעון החורף, שהיה אמור להסתיים בסוף השבוע הקרוב, עד 1 במאי. 

אכיפה של הגבלות הקורונה (צילום: משרד הבריאות)
המאבק בנגיף נמשך, הארכת שעון החורף תסייע במאמצים | צילום: משרד הבריאות

״יזמתי לפני מספר ימים את דחיית שעון הקיץ כדי למנוע מילדים ומבוגרים להסתובב בשעות אור נוספות, מחוץ לבית", מסר שר הפנים דרעי, "ובכך לצמצם את השימוש במרחב הציבורי בימים אלה. התייעצתי על כך עם ראש הממשלה נתניהו וקיבלתי את הסכמתו העקרונית. אנחנו הולכים לחוקק תקנות שעת חרום כדי לדחות את תחילת מועד שעון הקיץ ל-1 במאי. נמצאים כעת בתהליכים מול משרד המשפטים כדי לאפשר הגשת תקנות שעת חרום לאישור הממשלה".