"דורשים שוויון": אנשי הצוותים הרפואיים ברחבי המדינה נמצאים בחזית המאבק בהתפשטות נגיף הקורונה. האנשים שמסכנים מדי יום את חייהם ובריאותם למען שלום הציבור, בייחוד בימים קשים אלה, יוצאים כעת בדרישה ברורה לשוויון וליחס הוגן כלפי הרופאים ואנשי הצוות הערבים. עצומה אינטרנטית חדשה, שעליה חתומים אנשי מערכת הבריאות קוראת למיגור השיח הפוליטי והציבורי המתלהם נגד המגזר הערבי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

על המסמך חתמו יותר מ-600 אנשי מערך הרפואה, ומתוכם כ-30% יהודים שמצטרפים לעמיתיהם מהמגזר הערבי. "אנחנו, אנשי רפואה ערבים ויהודים הנאבקים יחדיו בחזית נגיף הקורונה, יוצאים בפה אחד כנגד ההסתה והגזענות", נכתב בעצומה. "לא נשתוק מול ההדרה הגזענית של חלקנו מהמערכת הפוליטית. דין קולו של אזרח ערבי בקלפי כדין קולו של רופא ערבי בחדר הניתוח".

ד"ר רפי ולדן, נשיא רופאים לזכויות אדם וסגן מנהל בית חולים שיבא אמר: "הזוי שמטופל יכול למסור את חייו בידיו של מנתח לב בכיר שהוא ערבי בזמן שראש הממשלה מגדיר באופן גורף את אזרחי ישראל הערבים כתומכי טרור. המערכת הייתה קורסת בלי תרומתם המכרעת של אנשי צוות הרפואה הערבים".

ד"ר סמיר, רופא שיניים מכפר כנא, התייחס למציאות איתה מתמודדים הרופאים מהמגזר: "בחדר הטיפולים אני רופא ישראלי אבל בכנסת הנציגים שלי הם רק ערבים. אנחנו לא נשלים עם האפליה הזאת - דורשים שוויון בין כולם בכל מקום".