אין כניסה למבודדים: ראש המועצה המקומית מגדל, נתנאל אלפסי, הורה לתושבים בעלי הצימרים ובתי המלונות שלא לארח "תושבי חוץ" שבאים במטרה להיכנס לבידוד. "אני לא אמור להפוך ל'עיר מקלט' עבור מי שאינו תושב האזור", אמר אלפסי. בעקבות ההוראה, בעלי צימרים מבטלים הזמנות חדרים עבור ישראלים ששבו מחו"ל ומעוניינים להעביר את ימי הבידוד שלהם באחד מהצימרים ביישוב.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בהודעה שהעביר אלפסי לתושבים נכתב: "אנו מבקשים ודורשים מכל בעלי הצימרים ובעלי הווילות למיניהם שלא לקבל תושבי חוץ שבאים לצורך בידוד ביישוב. בעניין זה נהיה מתואמים עם המשטרה ותתבצע אכיפה מוגברת בעניין. במידה וישנה ידיעה על תושבי חוץ שבאו לבידוד ברחבי היישוב אני מבקש מהציבור ליידע את המועצה במיידית".

גולן, ששכר צימר במושבה מגדל שליד הכינרת עבור אחיו שצפוי לחזור מתאילנד בשבוע הבא, סיפר לN12: "אחי הקטן אמור לחזור מתאילנד בעוד כמה ימים וצריך להיכנס מיד לבידוד, כך לפי נהלי משרד הבריאות. הוא וחבריו התכוונו להיכנס לבידוד במשך 14 יום בצימר מבודד ביישוב 'מגדל' בצפון. אחרי שכבר סגרנו הכל, היום פתאום הודיעו לנו שהמועצה אוסרת על כך".

גולן מתח ביקורת על ההחלטה: "אני לא מבין איך מאשרים דבר כזה - איך יכול להיות שמועצה שלמה לא מוכנה להכניס אליה אנשים לשטחה? איך אנשים אמורים לשמור על בידוד אם אף מקום לא מוכן לקבל אותם? אחי וחבריו לא חולים, אלא בסך הכל צריכים להישמע להוראות - ולא מאפשרים להם לעשות את זה. מה הם אמורים לעשות - לחיות באוהל או לסכן את בני המשפחה?". 

מראש המועצה נתנאל אלפסי נמסר בתגובה: "אנשים שלא מתגוררים במועצה שלנו, הממשלה דואגת להם והם לא צריכים לבוא מהמרכז לצפון כדי להיות בבידוד. התושבים האלו יכולים להישאר בבתים שלהם או ללכת למקומות אחרים, אני לא אמור להפוך ל'עיר מקלט' עבור מי שאינו תושב האזור ואין לי השגחה שהם לא מסתובבים ושוברים את הבידוד בשטח שלי. אין לי מה לעשות חוקית בנושא, אבל פניתי לבעלי הצימרים והווילות וביקשתי מהם שלא ישכירו את הדירות למבודדים. לאחר פניות שקיבלנו מהתושבים הבנו שיש כאן בעיה, היישוב חי בשלווה ואני לא רוצה שייווצר מצב של מתחים בין בעלי הצימרים לתושבים".