דרמה רפואית-פוליטית: יועצת ראש הממשלה לענייני חרדים והכנסת רבקה פאלוך, נמצאה חולה בקורונה - ימים ספורים אחרי ששהתה בסביבתו של נתניהו ושרים נוספים במשכן הכנסת. מאז הודעתה הלילה (בין ראשון לשני) נערכים דיונים על מנת לבחון את ההשלכות של תוצאות הבדיקה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

גורמים במשרד ראש בממשלה מסרו כי יפעלו לפי הנחיות משרד הבריאות, וכעת ההערכה היא שתיערך חקירה אפידמיולוגית נרחבת, על מנת לאתר איפה שהתה פאלוך ועם מי באה במגע. עוד נודע כי במהלך שהותה בכנסת, ביום חמישי האחרון, בשעה שהדרמה הפוליטית הייתה בשיאה, פגשה פאלוך מספר לא קטן של שרים וחברי כנסת. הבוקר בריאיון לגל"צ אמר ח"כ מיכאל ביטון מכחול לבן כי פגש את יועצתו של נתניהו לפני שנודע כי היא חולה.

מיכאל ביטון
ח"כ ביטון: נפגשתי עם פאלוך | צילום: הדס פארוש / פלאש 90, חדשות

אתמול בצוהריים נחשף ב-N12 כי בעלה של פאלוך אושפז ביום שבת בבית החולים לאחר שנדבק בקורונה, וכי יומיים קודם לכן שהתה רעייתו במחיצת ראש הממשלה ושרים נוספים במסגרת עבודתה בכנסת. בסביבת ראש הממשלה אמרו כי נתניהו שמר על הוראות משרד הבריאות ולא שהה באותו החדר עם היועצת.

מסביבת פאלוך נמסר בתגובה לפרסום: "הבעל נמצא במחלקה למקרים קלים, ולפאלוך אין תסמינים". עוד נטען שם מוקדם יותר כי "פאלוך דיווחה ללשכה ועשתה בדיקה הבוקר. היא שמרה על שמירת מרחק מרה"מ והסביבה בהתאם להוראות משרד הבריאות עוד טרם נמצא בעלה חיובי".

אמש כאמור עדכנה פאלוך את לשכת ראש הממשלה כי היא נמצאה חיובית בבדיקה, וכעת נעשות בדיקות מול צמרת משרד הבריאות כיצד יש לפעול.

מטעמו של שר המשפטים אמיר אוחנה נמסר כי השר לא שהה עם היועצת באותו החדר. גם מטעם ח"כ אבי דיכטר נמסר כי שוחח עם נתניהו מחוץ לחדר, ולא שהה עם פאלוך באותו מרחב. השר ישראל כ"ץ מסר כי לא היה בלשכת ראש הממשלה באותו היום, ולכן גם הוא אינו בסכנת הידבקות.