המבלים שהגיעו הבוקר (ראשון) לחוף בבת ים הופתעו לגלות שרחפן קטן שנמצא מעליהם קורא להם לעזוב את המקום ולשוב הביתה. "הנכם עוברים על החוק", קרא הרחפן שמופעל על ידי העירייה, במאמץ למנוע התקהלויות אסורות על פי הנחיות משרד הבריאות. למרות החשש מהתפשטות נגיף הקורונה, במהלך סוף השבוע נוצרו התקהלויות רבות בערים הגדולות, ועל חופי הים ולכן מנסים כעת לאכוף את הצווים החדשים בדרכים יצירתיות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

המטרה של הרחפנים היא בעצם לפזר התקהלויות, בעזרת כך שהם סורקים את השטח ומזהים קבוצות של אנשים. הרחפן מגיע מעל הקבוצה וכורז להם להתפזר, כך: "תושבים יקרים, הנכם עוברים על החוק ומפרים כעת את הנחיות משרד הבריאות, אנא חיזרו הביתה למען בריאותכם". במידה והאנשים לא מתפזרים צוות של השיטור העירוני מגיע לאותה נקודה ומפזר אותם.

ראש העיר צביקה ברוט מסר הבוקר: "אנחנו לפני כמה חודשים רכשנו רחפן שנועד לשמש אותנו במקרי חירום, לא חשבנו על פנדמיה בהתחלה אבל זה וודאי משהו שישמש אותנו כרגע. אנחנו ניסינו להפעיל אותו שבוע שעבר, הוא עבד בצורה טובה. אנחנו נשתמש בו כדי לבדוק איפה יש התקהלויות אסורות, הרחפן יודע לכרוז לתושבים ובעת הצורך יש לנו את השיוטר שלנו והפיקוח העירוני שיבואו למקום. יש לנו אפשרות גם להרחיב את השימוש בו לנושאים אזרחיים אחרי שנגמור עם משבר הקורונה, למשל היכן מלכלכים אבל כרגע המטרה שלנו בראש ובראשונה להציל חיי אדם".