בצל משבר הקורונה שפוקד את מדינת ישראל, מפעל הפיס והשלטון המקומי גיבשו בימים האחרונים תכנית סיוע מידית לרשויות המקומיות על סך 20 מיליון שקלים. אתמול (שלישי) אושרה התכנית על ידי דירקטוריון מפעל הפיס והיא תצא לפועל בימים הקרובים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במסגרת התכנית, הכסף שיועבר לרשויות המקומיות ישמש את אגפי הרווחה לצורך איתור ואספקת חבילות מזון ותרופות לאוכלוסיות בסיכון, שעל פי הנחיות משרד הבריאות מתבקשים לשהות בביתם. כדי לתמוך את המהלך, יאפשר מפעל הפיס לעשרות אלפי המלגאים שלו להמיר את שעות ההתנדבות שלהם בקהילה בשעות התנדבות למען אוכלוסיית האזרחים הוותיקים ואוכלוסיות נוספות בסיכון - שזקוקים היום יותר מתמיד לסיוע.  

יו"ר מפעל הפיס, אביגדור יצחקי ציין כי "על פי הנחיות משרד הבריאות, האזרחים הוותיקים בישראל מתבקשים להישאר בביתם שכן כל מפגש שלהם עם האוכלוסייה הכללית עלול לסכן את חייהם. במצב זה אנחנו רואים חשיבות עליונה באספקת מוצרים חיוניים כמו מזון ותרופות עבור אותם אנשים שאין מי שיעשה זאת עבורם".

"היוזמה תיתן מענה תזונתי לאזרחים הוותיקים שלנו כך שלא ירגישו מחסור במזון ותרופות", אמר חיים ביבס, יו"ר מרכז השלטון המקומי וראש עיריית מודיעין מכבים רעות. "אני מאמין שעם סולידריות וחוסן אנו נתגבר על המשבר במהרה".