טטיאנה סופונוב היא מטפלת סיעודית שהגיעה לארץ ממולדובה וטיפלה בניקיטה בן ה-30 שחולה בניוון שרירים ומשותק מהצוואר. כבר מההתחלה, נוצר בין השניים קשר מיוחד שהפך במהרה לסיפור אהבה מרגש. אחרי שלוש שנים, השניים התחתנו - ונולדה להם ילדה. אלא שבלב סיפור האהבה המדהים הזה מקנן גם חשש גדול: הרעה במצבו הבריאותי של ניקיטה לפני שמעמדה של אשתו כאזרחית יוסדר, והיא תגורש מהארץ יחד עם בתם.

ניקיטה הכיר את טטיאנה ב-2015 כשעוד היה מאושפז בבית החולים. כבר אז הוא הרגיש שהגורל הפגיש ביניהם. "המשפט הראשון שלה היה 'אל תדאג, הכל יהיה בסדר'", מספר ניקיטה לחדשות 12. "מיד הרגשתי  שהיא אדם אכפתי ודואג מאוד, בעלת לב טוב. הרגשתי שזה לא מקרה אקראי שדווקא היא זאת שפגשתי".

כבר בחודשים הראשונים של הטיפול התחיל ביניהם קשר מיוחד. "הרגשתי בטוח ונינוח בידיים שלה, מהר מאוד פיתחנו קשר של חברות אמיתית. תמיד הייתה לנו בבית אווירה של שמחה, הרגשנו בלבנו שהקשר שלנו מיוחד", אומר ניקיטה ומוסיף שבזכות הטיפול המסור של טטיאנה - מצבו השתפר משמעותית.

ניקיטה הציע נישואין לטטיאנה בהפתעה. הם התחתנו באשדוד לצד מאות מוזמנים באירוע מרגש וזמן קצר לאחר מכן נולדה ביתם אמילי, כיום בת שנה. הזוג הטרי החל לטייל ולבלות ביחד ולתכנן תוכניות לעתיד. "ביחסים שלנו הייתה חיוביות רבה, אפילו הקשיים הלכו ונהיו קלים יותר בשביל שנינו", אומר ניקיטה.

"אנחנו משתדלים לחיות את היום-יום אבל אני חושש מהיום שאחרי. הבת שלי ישראלית שנולדה בארץ וזכותה לחיות עם אמא שלה כאן"

ניקיטה

טטיאנה נמצאת כרגע במעמד של תושבת ארעית המקנה לה את כל הזכויות הסוציאליות והרפואיות, והזוג מחכה להסדרת מעמדה החוקי של טטיאנה כאזרחית. בהתאם לנוהלי משרד הפנים, הליך הסדרת המעמד של בני הזוג כנשואים אורך כ-5 שנים, במהלכן אמורים ניקיטה וטטיאנה להוכיח מדי שנה את קיום הזוגיות שלהם ולהאריך את תוקף האשרה. לאור מצבו הבריאותי הלא-יציב של ניקיטה, ייתכן שבני הזוג לא יצליחו  לצלוח ביחד את חמש השנים, ואם הגרוע מכל יקרה, ההליך לקבלת האזרחות ייסגר וטטיאנה תיאלץ לצאת מישראל יחד עם בתם המשותפת.

"זה הפחד הכי גדול שלי", אומר ניקיטה, "אנחנו משתדלים לחיות את היום-יום אבל אני חושש מהיום שאחרי. הבת שלי ישראלית שנולדה בארץ וזכותה לחיות עם אמא שלה כאן". בני הזוג מודים למשרד הפנים על הטיפול במעמדה של טטיאנה עד כה, אך פונים בפנייה נרגשת למשרד לקצר את זמן ההמתנה - כדי שהם יוכלו לחיות את הזמן שנותר להם ביחד כשהם רגועים.

עו
עו"ד בר נבון שמייצגת את בני הזוג | צילום: יח"צ

"מקרה מסוג זה הוא מהמקרים הראויים בהם על משרד הפנים לעשות שימוש בסמכות שניתנה לו ולקצר את ההליך", מוסרת עו"ד בר נבון ממשרד "הראל נבון" שמייצגת את הזוג. "הוא יכול לקצר את ההליך באופן שיסיר את החשש היום-יומי של ניקיטה ומשפחתו בכך שיידעו כי לא יקרה דבר לרעייתו ולבתו במידה ומצבו הרפואי ידרדר בפתאומיות ושהשניים לא יועמדו בסכנת גירוש והרחקה מישראל", 

ליצירת קשר עם הכתבת: avivitm@ch2news.co.il