אחרי הבידוד הממושך בחדרים בספינה היפנית והבידוד לאחר השיבה לישראל, הישראלים מספינת הקורונה צפויים לצאת לחופשי: בבית החולים ממתינים לתוצאות הבדיקות הסופיות שלהם שצפויות להגיע היום (חמישי) ואם הן יימצאו תקינות – כל תשעת הישראלים ששהו על הספינה צפויים להשתחרר היום.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הישראלים שהיו נצורים במשך כחודש על סיפון "ספינת הקורונה" חזרו לפני כשבועיים לישראל ופונו מנמל התעופה ישירות לבידוד בבית החולים שיבא תל השומר. מדינת ישראל, כמו יתר מדינות העולם, החליטה שלא לסמוך על רמת הבידוד של היפנים בספינה כיוון שלא ברור עד כמה הוא היה יעיל. זו הסיבה שהעדיפו בישראל להכניס את הנוסעים לבידוד של שבועיים נוספים. 

הבידוד שאליו הוכנסו עם הגעתם ארצה היה מוחלט, והפיקוח הרפואי נעשה ללא מגע ידיהם של צוות הרופאים והאחיות. הנוסעים התבקשו לתת דגימות דם בכל בוקר מבעד לחלון זכוכית, והרופאים שאספו אותן עשו זאת כשהם עוטים על ידיהם כפפות עבות במיוחד.

הנוסעים נמנעו ממגע לא רק מהעולם ומהצוות הרפואי, אלא גם בינם לבין עצמם ושהו בחדרים נפרדים. הם לא הורשו להיפגש אחד עם השני, למעט בני זוג ששהו יחד במשך תקופת הבידוד על הספינה ביפן. בני משפחותיהם של השבים דאגו לרווחתם, ובתיאום עם בית החולים העבירו להם אוכל, חטיפים וציוד שהמתינו להם בחדרים.