מפקד מחוז ירושלים במשטרה, ניצב דורון ידיד, התייחס הבוקר (חמישי) לראשונה לתקרית שהתרחשה אתמול בין נשיא צרפת עמנואל מקרון למאבטחים הישראלים בכנסיית סנט אנה בירושלים. ידיד הסביר כי "הנשיא מקרון לא היה מעודכן בסיכום בין מאבטחיו לבין מאבטחי השב"כ - זו הייתה גם הסיבה בגינה הוא התנצל בתום הביקור בכנסייה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

ידיד הוסיף כי לפי הסיכום המוקדם: "מאבטח אחד ושוטר אחד ילוו אותו גם במהלך הביקור בכנסייה הצרפתית". נשיא צרפת עמנואל מקרון, שהגיע לישראל במסגרת פורום השואה הבינלאומי, התעמת עם מאבטחים בזמן סיור בעיר העתיקה ותועד בסרטון שפורסם בטוויטר של כתבת צרפתית. מקרון ביקש להיכנס לכנסיית סנטה אנה, הנמצאת בשטח צרפתי, ואילו המאבטחים הישראלים שליוו את הפמליה דרשו להיכנס איתו פנימה. בתגובה החל נשיא צרפת לצעוק בזעם ודרש שיפנו את הדרך ויתנו לו להיכנס לבדו.  

בתום  הביקור של מקרון בכנסייה הצרפתית הוא בא אל האחראי של צוות המאבטחים ומפקד המרחב של משטרת ירושלים, לחץ את ידיהם, התנצל ואמר שלא התכוון לפגוע באף אחד. למרות העימות, המפגש הסתיים בחיוכים ובאווירה טובה. עוד הוסיף ידיד כי בביקורו בירושלים, הנשיא הספיק לבקר גם בהר הבית וסייר בין המסגדים.

מפקד המחוז התייחס לפסגת המנהיגים בירושלים, וציין כי עד כה האירוע עבר ב"אפס תקלות". עוד אישר שבמהלך היום צפויים קשיים ופקקים ברחובות ירושלים בגלל החסימות המרובות שיתקיימו לצורך מעבר השיירות של עשרות המנהיגים. ידיד עדכן כי "אין כרגע שום מידע על כוונה של ארגוני מחבלים לבצע אירוע חבלני כלשהו שיזיק לביקור".

התקרית שהתרחשה אתמול בין מקרון למאבטחים בירושלים, מזכירה עימות דומה שהתרחש בין נשיא צרפת לשעבר ז'אק שיראק למאבטחי שב"כ בשנת 1996, במהלך ביקורו בישראל. שיראק ביקש להיכנס לבדו לכנסיה במתחם העיר העתיקה, נחסם אף הוא על ידי המאבטחים ואיים לעברם: "האם אתם רוצים שאעלה על המטוס ואחזור הביתה?".

_OBJ