הצעדים המחמירים הבאים שבדרך: סגירת גני ילדים, דילול מקומות עבודה והגבלות בתחבורה ציבורית - אלו רק חלק מהצעדים שככל הנראה יינקטו בימים הקרובים כחלק מהמאבק בהתפשטות הנגיף - זאת במקביל לעדכון ממשרד הבריאות אמש (שישי) לפיו מספר החולים בקורונה בישראל עלה ל-143, כאשר שלושה מהם במצב קשה. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לאורך כל היום התקיימו דיונים עם המועצה הלאומית לביטחון לאומי, משרד הבריאות והשרים הרלוונטיים, כשהצעדים המסתמנים הם: הגדלה משמעותית של הבדיקות לגילוי הקורונה, הסבת בתי מלון לאשפוז חולי קורונה במצב קל ומעקב הדוק יותר אחר מסלול ההדבקה של החולים.

עוד נשקלת הגבלת תנועה בקניונים, הגבלת נוסעים בתחבורה הציבורית ושחרור אסירים קלים ובנוסף – סגירת גני הילדים ומעונות היום, צמצום עבודה במשרדי הממשלה ומעבר לעבודה מהבית ודילול עובדים בכל מקומות העבודה כשמקומות עבודה ושירותים חיוניים ימשיכו לעבוד.

בנוסף נשקלת הקלה בזכאות לדמי אבטלה, דחייה בתשלומי הלוואות של עצמאים לבנקים, גיוס עובדים לשירותים חיוניים ולרשתות השיווק.

עם צאת השבת, יתכנסו הצדדים לשורה של דיונים, שבסופם או במהלך יום ראשון צפויים להכריז על הצעדים החדשים. המטרה שמסתמנת היא להביא בתוך ימים להשבתה של רוב המשק חוץ ממקומות עבודה ושירותים חיוניים. 

אוטובוסים עוברים חיטוי לקורונה
הגבלות צפויות גם בתחבורה הציבורית | צילום: אפיקים

בתוך כך, במשרד הבריאות בוחנים את האפשרות להפוך את בית חולים השרון בפתח תקווה למרכז רפואי ייעודי לחולי קורונה, שיטפל בהם בלבד.