העיר אשקלון ספגה השבוע 40 טילים ביומיים, מה שגורם לרבים ממקומות הבילוי בעיר להיות שוממים בימים אלה. כתב חדשות 12 יצא לעיר ובדק עד כמה סבב הלחימה האחרון ברצועת עזה משפיע על התושבים בעיר ועל ההחלטה שלהם במי לבחור בבחירות שיתקיימו בשבוע הבא. חבר מרכז ליכוד על נתניהו: "לדעתי ביבי מנותק מהעם, הוא לא מבין מה קורה פה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"כל השנים בחרתי ליכוד ורק ליכוד", אומר שמעון שיש לו פיצרייה באשקלון שהשבוע כמעט לא הגיעו אליה לקוחות. "במשפחה שלנו מושרש בדם, שנים, ליכוד וליכוד. בבחירות האחרונות לא בחרתי באף אחד. גם אשתי לא בחרה והילדה שלי לא בחרה".

הוא לא חסך ביקורת מראש הממשלה. "מדבר על ביטחון, מדבר על כלכלה, מדבר מדבר – תכלס אין לך כלום, אתה רק מבטיח לי מרחוק", מסביר שמעון למה החליט לא להצביע. שמעון לא הצביע פעמיים, בשתי מערכות הבחירות האחרונות, אבל לא רצה להצביע לאף מפלגה אחרת: "קשה לי מאוד לבגוד בביבי. ליכוד זו משפחה זו חממה אחרת".

גם לרן לוי וליצחק הרמן חברי מרכז הליכוד מאשקלון יש הרבה ביקורת על נתניהו, אבל גם הם לא מתכוונים שלא להצביע ליכוד. "לדעתי ביבי מנותק מהעם, הוא לא מבין מה קורה פה, הוא לא חי פה הוא לא חי תחת אש", אומר רן ומוסיף: "אני לא אצביע למפלגה אחרת - אני חבר תנועה". גם הרמן המשיך באותו הקו: "גנץ יותר גרוע מביבי, זה בטוח".   

שתי מערכות הבחירות הסמוכות שהיו בשנה שעברה מראות - רוב התושבים באשקלון מצביעים לליכוד. בבחירות באפריל 42.6 אחוזים מהם הצביעו ליכוד ורק 15.5 אחוזים הצביעו כחול לבן. בבחירות בספטמבר התמונה לא הייתה מאוד שונה – 40.5 אחוזים הצביעו ליכוד ורק 17.3 אחוזים הצביעו כחול לבן.