מלון הרודס, אחד מסמלי היוקרה בעיר אילת, עמד סגור השבוע. רק כמה מאבטחים נשארו בפנים. הדלתות נחסמו עם מגבות כדי למנוע כניסה של אבק ולכלוך. כשעוברים מלון אחרי מלון באילת, המצב דומה. הרשימה העצובה מתארכת בכל יום – עוד ועוד קורבנות דוממים לנגיף הקורונה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

כשבמלון רויאל ביץ' בעיר מתכוננים לסועדים שיגיעו לארוחת הבוקר, במקום 400 עד 600 אורחים ביום רגיל יכניסו שם השבוע רק פחות מ-300. גם אלו ייכנסו בפעימות של עד 100 בכל פעם. התפוסה בסוף השבוע, מספרים במלון, עומדת על 50 אחוזים בלבד. זה נמוך יחסית לתקופה – אבל ביחס ליתר המלונות מסביב גם זה שיעור מרשים.

המצוקה מורגשת גם במסעדות. בגלל המגפה המעברים נסגרו לעובדים הירדנים – והבעיות הגיעו גם מכיוונים לא צפויים. אהרון עדי, מסעדן בעיר, סיפר: "אני לא רואה עתיד מסוים שאני יכול לומר באיזה תאריך זה יסתדר. הכי גרוע זה חוסר הוודאות. החמצן של העיר זה התיירות, זה העורק הראשי שלנו. אז מה יהיה עכשיו? סוגרים את העיר".

בלילה בעיר עוד אפשר היה למצוא מעט אנשים רוקדים בפאב המאנקיז המוכר באילת. אנשים שרוקדים במרחק של פחות מ-2 מטרים זה מזה הם מחזה לא מובן מאליו בתקופה כזו, שבה במקום לשתות אלכוהול – אנשים מעדיפים למרוח אותו על הידיים.