אחרי שהגיע לצפון הארץ בשעות הבוקר המוקדמות, והמשיך אל הרי השומרון וגוש עציון - השלג ממשיך לרדת בכמה מוקדים ברחבי הארץ, אולם השכבה הלבנה שנוצרה בחלק מהיישובים לא צפויה להחזיק מעמד זמן רב. הטמפרטורות הנמוכות של הבוקר עלו מעט, ועדיין ניתן לחזות בפתיתים לבנים יורדים, אך במרבית המקרים מדובר בשלג שמעורב בגשם או בברד ויימס במהרה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בסמוך לשעה 8:00 הבוקר (שלישי) נמדדו בצפת 0.7 מעלות בלבד, וכעת הטמפרטורה שם עומדת על 2.9 מעלות. במצב זה עדיין ייתכנו משקעים של קרח באוויר והיערמות זמנית של שלג שלא צפוי לעבור גובה של סנטימטר אחד. הדרך להבדיל בין שלג מוחלט לבין שלג מעורב בגשם היא פשוט להקשיב לרעש שנוצר כשהוא פוגש באדמה. אם ישנה דממה מוחלטת – הרי שמדובר בשלג בלבד, שיכול להיערם.

חיילי וקציני מת״ק בית לחם נהנים מהשלג
חיילי וקציני מת"ק בית לחם נהנים מהשלג | צילום: דוברות מתפ״ש

שלג באלון שבות, גוש עציון
שלג באלון שבות, גוש עציון | צילום: יחל"צ עציון-יהודה, משטרת מחוז ש"י

בחלק מהמקומות עדיין רואים מידי פעם פתיתי שלג אך בגלל עלייה קלה מאוד בטמפרטורות המשקעים הופכים לגשם שממיס את הכל. המערכת הנוכחית נמצאת לקראת סיומה ולמרות שהטמפרטורות ממשיכות לרדת המשקעים צפויים להיעלם – כך שאנו לא צפויים לראות שלג נוסף בימים הקרובים.

חיילים בחטמ״ר עציון
חיילים בחטמ״ר עציון

השלג ירד הבוקר במורדות החרמון, בצפת, בצפון רמת הגולן ובשמורת הר מירון ובשעות הצהריים המוקדמות החל לרדת כשהוא מעורב בגשם ביישובים הר ברכה, בית אל ופסגות שבשומרון. הרשויות הזהירו כי קיים חשש לשיטפונות בנחלי הדרום והמזרח, וסיכוי להצפות גם במישור חוף. נוסף על כך, השירות המטאורולוגי הזהיר מפני ים מסוכן לרחצה, וכן משיטפונות בזק בבקעת הירדן, במדבר יהודה ובים המלח.

באתר החרמון ירדו כ-15 סנטימטרים של שלג מהלילה במפלס התחתון וכ-40 ס"מ במפלס העליון. הטמפרטורה שנרשמה במפלס התחתון הגיעה ל- 2- מעלות. כמו אתמול, גם היום הוחלט לסגור את האתר למבקרים בשל תנאי מזג האוויר הקיצוניים - עם זאת, האתר ייפתח מחר למבקרים.

מהנהלת אתר החרמון נמסר ששכבת שלג טרי, יבש ואיכותי חידשה את שכבת השלג מהמערכת הקודמת. הגשמים העזים שירדו בסוף השבוע האחרון גרמו לעלייה של 5 ס"מ במפלס הכנרת, שהגיע הבוקר לגובה של 210.665. זאת לאחר שירדו באזור אגן הכנרת 40 מ"מ גשם. 

 

עיריית צפת קיימה הבוקר הערכת מצב שבסיומה הוחלט על קיום הלימודים בעיר כסדרם. בעירייה עדכנו כי כל צירי התנועה לעיר ובתוך העיר פתוחים, ועובדי העירייה מבצעים סריקות ומטפלים נקודתית במוסדות החינוך שבהם נוצרה קרה. גם בגולן, בגליל העליון, בצפת, בבית ג'אן, במג'דל שמס וברשויות נוספות קיימו הבוקר הערכת מצב, שבסופה החליטו לקיים את הלימודים כסדרם. 

אתר החרמון מכוסה בשלג
אתר החרמון מכוסה בשלג | צילום: אתר החרמון
אתר החרמון מכוסה בשלג
אתר החרמון, היום | צילום: אתר החרמוןאתר החרמון מכוסה בשלג
אתר החרמון, היום | צילום: אתר החרמון

כמויות המשקעים שירדו מתחילת העונה: ברגבה ירדו 604 מ"מ, בשבי ציון 612 מ"מ, בכפר בלום 476 מ"מ, בנגבה 484 מ"מ ובזכרון יעקב ירדו 523 מ"מ. 

*ניר דבורי השתתף בהכנת הידיעה