המרכז הרפואי שערי צדק בירושלים הודיע היום (רביעי) על טיפול חדש שיוענק לכלל התינוקות שיוולדו השבוע בבית החולים. לראשונה בישראל, העוללים יולבשו בשקי שינה ייעודים המסייעים לשינה בטוחה יותר ומונעים מוות בעריסה. "אנו גאים שמרכז הילודה הגדול בארץ עם למעלה מ-22,000 לידות בשנה מוביל את המהלך החשוב כל כך לבטיחות ילדים", אמר מנכ"ל בית החולים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

שקי השינה החדישים יוצרו בהתאם להמלצות ארגון רופאי הילדים העולמי, המיושמות בארה"ב כבר כ-4 שנים. לפי ההנחיות, במקום לכסות את התינוקות בשמיכות המצויות בחדר היולדות יש להלבישם בשקי שינה ייעודיים. על פי מחקרים עדכניים, שימוש בשקי שינה מכותנה מפחית את הסיכון למוות בעריסה בלא פחות מ-65%.

ד"ר ענת שץ, מייסדת מרפאת נשימה ושינה בילדים בשערי צדק, ומי שמכהנת כיו"ר עמותת עתיד למניעת מוות פתאומי בתינוקות ויו"ר הוועדה לקידום בריאות בארגון העולמי למניעת מוות פתאומי בתינוקות, הסבירה: "מחקרים רבים קובעים כי שימוש בשמיכות הנוטות להשתחרר ולכסות את פני התינוק או גורמות לחימום יתר – מגביר את הסיכון למוות בעריסה. שקי השינה החדשים עשויים מכותנה בצפיפות אריג המתאימה לטמפרטורת החדר המומלצת בארץ (22-23 מעלות) כדי למנוע חימום יתר. שקי השינה הינם ללא שרוולים על מנת לאפשר חופשיות לזרועות ומפתח הצוואר לא רחב מידי על מנת שלא יכסה את הפנים".

מנכ"ל המרכז הרפואי שערי צדק, פרופ' עופר מרין, אמר כי "שמירה על בטיחותם של תינוקות שאך נולדו חשובה ביותר ואנו גאים ששערי צדק, מרכז הילודה הגדול בארץ עם למעלה מ-22,000 לידות בשנה מוביל את המהלך החשוב כל כך לבטיחות ילדינו".