למאבק הציבורי להחזרת נעמה יששכר היו שותפים רבים, ובהם גם מי שמנהלים מאבק אחר לגמרי – משפחות החיילים הנעדרים ממבצע "צוק איתן". בריאיון עם צור גולדין, אחיו של סגן הדר גולדין ז"ל שגופתו נמצאת בשבי החמאס כבר חמש וחצי שנים, הוא מברך על החזרת הצעירה מהכלא הרוסי - אך גם מותח ביקורת חריפה על נתניהו שלא השקיע מאמצים זהים להחזרת אחיו. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

תחילה סיפר גולדין על חלקן של משפחות הנעדרים במאבק  להחזרת נעמה. "מרגע שהאירוע קרה כבר, פנו אלינו אנשים מהמטה לשחרור נעמה יששכר ועשינו את כל מה שאנחנו יכולים", סיפר. "בין אם זה בארגוני זכויות האדם, או דרך הדיפלומטיה האזורית שאנחנו כבר עמוק בתוכה בשנים האחרונות. מבחינתנו המשימה היא אותה משימה - השבת כבוד האדם. אסור שאזרחי ישראלי ירגיש שהוא נמצא אי שם, לא משנה באילו נסיבות, ואין מי שיעזור לו".

בהמשך התייחס גולדין להבדל בין כמות המאמצים שהושקעו בהשבת יששכר לעומת אלו שהושקעו בהחזרת אחיו גופת אחיו. "הממשלה לא עושה את כל מה שצריך כדי להשיב אותו", אמר. "אי אפשר להתעלם מהפער המאכזב של היחס של ראש הממשלה בין זה לבין צוק איתן. הוא הוציא את אח שלי חי לשדה הקרב, והוא לא שב כבר 5 וחצי שנים. ראש הממשלה מתעלם ממנו בצורה בוטה. מעולם הוא לא העלה את הנושא בפומבי בשום צורה, לא אצל פוטין ולא אצל טראמפ, למרות הזעקות שלנו".

החיילים החטופים
אורון שאול והדר גולדין ז"ל | צילום: חדשות

"יש חטופים בשבי חמאס 5 וחצי שנים, ולא עולה שום מוטיבציה לעשות צעד משמעותי", הוסיף גולדין. "כל הכלים על השולחן, זה לא מסובל בכלל, אבל חסרה לראש הממשלה המוטיבציה בצורה מובהקת. החיילים שנמצאים בשבי האויב לא מעניינים את ראש הממשלה. הוא מעלים אותם ככל הניתן והיחס שלהם הוא מאוד בזוי ומזלזל".

אבירם שאול, אחיו של אורון שאול, התייחס גם הוא היום לחזרתה של נעמה יששכר לישראל: "ראש הממשלה, מר בנימין נתניהו, החזרת את נעמה, עכשיו תתקשר לאמא שלי ותסביר לה למה 5 שנים אורון עדיין בעזה? ולמה לא התאמצת כמו שהתאמצת להחזיר את נעמה? כי אני ממש לא מתכוון לעשות את זה במקומך.. כואב לי, כואב לי לראות את אמא שלי נלחמת כמו לביאה בשביל אורון 5 וחצי שנים ובמקביל נאבקת במחלת הסרטן, רודפת אחרי הממשלה שיחזירו לה את הבן שלה...לאן הגענו? איבדנו כל צלם אנוש!".