בית המשפט המחוזי בבאר שבע דחה היום (חמישי) את ערעור המדינה בדבר שחרורו של צעיר בן 19 למעצר בית. הצעיר נתפס בשבוע שעבר כשבגופו כמות אלכוהול הגבוהה פי חמישה מהמותר - ביום שבו הסתיימה פסילת רשיונו שנקבעה בשל מעורבותו בתאונת טרקטורון שבה נהרג ילד בן 11. המדינה ביקשה להחזיר את הצעיר למעצר בטענה ש"אין לסמוך עליו או לתת בו אמון" זאת על סמך האירועים האחרונים שבהם היה מעורב.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לאחר תפיסתו, הוארך מעצרו של הצעיר עד ל-16 בפברואר אולם אז החליט בית המשפט לשחררו למעצר בית. הפרקליטות כאמור ערערה על שחרורו של הצעיר, אך בקשתה נדחתה היום בטענה שלמעצר יש משמעות על התפתחותו והתבגרותו של אדם צעיר כמותו. בנוסף, העובדה שלחשוד אין עבר פלילי, וכן עברו התעבורתי, לא הצדיקו את השארתו במעצר והוא שוחרר למעצר בית עד לתום בירור נסיבות האירועים.

"בית המשפט בחן את הוריו של המשיב וציין כי מדובר באנשים נורמטיביים שמבינים היטב את חובת הפיקוח, והם יודיעו לרשויות על כל הפרה", נכתב בהחלטת בית המשפט. "ובנסיבות אלה בעיקר לאור עברו התעבורתי הדל של הצעיר, צדק בית המשפט כאשר בחר לשחרר אותו למעצר בית ולא להורות על מעצרו".

עורך הדין ראפת אסדי
עו"ד רפי אסדי, עורך דינו של הצעיר החשוד | צילום: חדשות

רפאת אסדי, עורך דינו של הצעיר, מסר: "שופט בית המשפט המחוזי אימץ את הטענות שלנו והורה על הותרת החלטת השחרור של בית משפט השלום על כנה. למרות החומרה שבמעשים ולמרות המסוכנות קבע שניתן לאיין את המסוכנות בדרך של חלופת מעצר".