ראש הממשלה בנימין נתניהו התנצל הערב (רביעי) על דברים שאמר אמש בנאומו באירוע השקת קמפיין הליכוד. בדבריו צחק נתניהו על יו"ר כחול לבן בני גנץ ורמז, בעזרת סרטון ערוך, כי גנץ סובל מבעיית גמגום. הערב הסביר בחשבון הטוויטר שלו: "דבריי לא התייחסו לאנשים בעלי מוגבלויות"

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"בדבריי אמש כיוונתי לכך שלבני גנץ אין הישגים, אין לו מה להציע ואין לו מה לומר לאזרחי ישראל", הסביר נתניהו. "בניגוד לדרך שבה הדברים הוצגו בתקשורת, בוודאי שדבריי לא התייחסו לאנשים בעלי מוגבלויות כלשהן ואם יש מי שנפגע מדבריי אני מאוד מצטער על כך".

אושרה סער
"אדם מגמגם - לא פחות ראוי". אושרה סער | צילום: החדשות 12

דבריו של נתניהו עוררו ביקורת רבה ביממה האחרונה. אושרה סער, הסובלת מגמגום בעצמה, אמרה בראיון ל"חמש עם רפי רשף" כי אסור שהנושא יגיע למגרש הפוליטי, וכי "כל אדם מגמגם או עם לקות אחרת - לא פחת ראוי מאדם אחר".

"הייתי מצפה שבכלל לא יכניסו גמגום לפן הפוליטי, אבל זה הגיע לשם", התלוננה סער. "בתור בחורה עם גמגום נתקלתי כבר במקרים שאנשים מתחילים ללעוג לי ולחזור אחרי, לחקות אותי ולתת לי הרגשה שאני נחותה מאדם אחר. אני מגיעה להגיד כאן שכל אדם מגמגם או עם לקות וקושי אחר - לא פחת ראוי מכל אדם אחר".

סער המשיכה וסיפרה על החוויות הקשות שדבריו של נתניהו עוררו בה: "יש את האנשים שמכירים את זה ועוצרים, אנשים סבלניים שנותנים לי את הזמן להתבטא. אבל יש גם אנשים שפחות מכירים את זה או שמסרבים להכיר. זה יקל עלי אם אנשים יתנו לי לסיים לדבר בכוחות עצמי.