בצל הקרב על קולות הקהילה האתיופית: שחקנים יוצאי אתיופיה בליגת הקט-רגל הארצית ההתנדבותית של בני העדה‎ (א.י.פ.ל) קיבלו הודעת סמס מההנהלה ובה איום ברור: אם לא תגיעו לאירוע שיתקיים היום (שלישי) בהשתתפות ראש הממשלה - תודחו. עם זאת, בליגה מבהירים: "ההוראה ניתנה כבר בספטמבר, לפני שרה"מ אישר את הגעתו". לצד ח"כ גדי יברקן, שילווה אותו באירוע, נתניהו מקווה לנצל את הביקור גם כדי להפעיל לחץ לביטול הפגנת העדה האתיופית שמתוכננת מחר על רקע המאבק להעלאת בני הפלאשמורה. 

"על כל קבוצה להגיע לטקס עם 80% מהסגל הרשום באתר, ועל כל קבוצה להעביר רשימת שחקנים אשר מגיעים לטקס עד ליום שלישי", נכתב בהודעה שהועברה לשחקנים לגבי הטקס, שמציין 20 שנות פעילות של הליגה, ופורטו גם העונשים: "שחקן אשר רשום ולא יגיע לטקס - יסיים את העונה; על כל שחקן שלא יגיע לטקס - תופחת לקבוצתו נקודה; קבוצה אשר תגיע לטקס בפחות מ- 50% מהסגל שלה - תודח מהליגה".

הזמנה לאירוע של ליגת איפל בהשתתפות נתניהו
ההזמנה לאירוע

בסוף ההודעה הוסיפה ההנהלה: "חברים, אנו חברי ההנהלה עבדנו מאוד קשה על האירוע הזה במשך חודשים ולא היינו רוצים שאף אחד יהרוס לנו אותו! חשוב מאוד שתסבירו לכל השחקנים שזה לא אירוע פוליטי (למרות נוכחות רוה"מ ועוד) ושכל אחד ישמור את דעותיו האישיות לקלפי. לנו יש מטרה אחת בלבד והיא לקדם את הליגה! יש לנו הזדמנות של 'פעם בעשרים שנה' לעשות זאת ולכן אנו מצפים מכולם להגיע בהרכב של 100% ולהתנהג בהתאם".

ח"כ פנינה תמנו שטה ממפלגת כחול לבן התייחסה לפרסום ואמרה כי מדובר ב"סחיטה באיומים בתקופת בחירות".

ח
ח"כ תמנו שטה | תמונת AVI: ליאור קסוון

מצחי עזריה, יו"ר ליגת א.י.פ.ל, נמסר בתגובה: "הטקס הזה תוכנן כבר חצי שנה מראש, מתחילת העונה ידענו שאנחנו הולכי לקיים את הטקס - חגיגות 20 שנה לליגה. הבהרנו לכל השחקנים בתחילת העונה, עוד לפני שידענו שהולכים לבחירות וגם לפני הבחירות הקודמות, שהטקס מאוד חשוב - אחד מאבני היסוד של הליגה, לקידום הערכים והפיתוח של הליגה. כל הדברים האלה נאמרו עוד בחודש ספטמבר כשפתחנו את העונה הנוכחית".

עוד נמסר: "רק בסוף דצמבר ההזמנה יצאה וראש הממשלה אישר את הגעתו, אבל אין לזה שום קשר וכל השחקנים וכל הקבוצות יעידו שדרשנו נוכחות מלאה מכל השחקנים מההתחלה. חשוב לציין שאנחנו ליגה התנדבותית מלאה וגם בטקס של שנה שעברה חייבנו קבוצות להגיע. אנחנו ליגה שמבוססת על תרומה לקהילה וכל השחקנים הם מתנדבים. הכנס הוא לא פוליטי בכלל והמטרה של כולם היא לקדם את הליגה".

מהליכוד נמסר: "יובהר כי אין קשר בין ההודעות שהועברו לשחקנים על ידי העמותה המארגנת לבין השתתפות ראש הממשלה כאורח באירוע".