אלפים ליוו היום (שבת) למנוחות את קייס אבו רמילה, הילד בן ה-8 מירושלים שגופתו אותרה הבוקר בקרקעית של בור במזרח העיר. הלוויתו יצאה ממסגד אל-אקצא בבירה והשתתפו בה גם שרים פלסטינים. דודו של קייס סיפר בכאב כי הוא יצא לקנות לחם בשעות הערב ולא חזר לביתו, והוסיף כי הוא "יישאר בלבנו לעד".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

רבים גם הגיעו לבית המשפחה לנחם את הורי הילד. אמו קיבלה את הבאים בפנים כואבות וספדה לו בשיחות עם הנוכחים. 

נזכיר כי אבן-רמילה אותר הבוקר לאחר קצת יותר מיום של חיפושים. הוא נמצא בתוך מאגר מים במצב קריטי ולאחר מאמצי החייאה רבים - נקבע מותו. ההערכת המשטרה שנבדקת כעת היא שהוא החליק לתוך המאגר ונחבל, וכתוצאה מכך הוא נשאר שם כל הלילה ללא יכולת לצאת. מרגע שאבדו עקבותיו של הילד, מאות מתושבי השכונה התנדבו לעזור בחיפושים, שבמהלכם פרצו עימותים בין השוטרים לתושבי בית חנינא. התושבים יידו אבנים לעבר כוחות המשטרה: 12 נפצעו ו-3 נעצרו.

מאז הדיווח של הוריו, ארבעה צוותי חילוץ והצלה פעלו במשך הלילה בתוך מאגר מי הגשמים של שכונת בית חנינא. לוחמי האש סרקו את מאגר המים וביצעו שאיבה של המים מתוכו. בתום השאיבה, כאמור, סמוך לשעה 07:40 אותר הילד בקרקעית הבור כשהוא ללא הכרה.

כוחות ההצלה מוציאים את גופת הילד מבור המים
הבור בו אותר הילד בן השמונה

סגן טפסר אלי אדרי מפקד תחנת האומה ומפקד פעולות החילוץ בשטח: "סמוך לשעה 22:00 קיבלנו הודעה מהמשטרה על ילד שנעדר באזור בית חנינא, לאחר הצלבות נתונים הדיווח היה שכנראה מיקומו בבור ניקוז של מי גשמים. התחלנו בפעולות סריקה של הגדה ובתוך המאגר על ידי מחלצי יל"מ ובמקביל הפעלנו משאבות ייעודיות על מנת לשאוב את המאגר. החילוץ התבצע תחת תנאים קשים של קור, בוץ ומים עכורים ונמשך מספר שעות. הבוקר סמוך לשעה 7:40 לוחמי האש המחלצים איתרו את הילד בתחתית הקרקעית שלצערנו הוא ללא רוח חיים".

אמש פרסמה משטרת ישראל הודעה בה ביקשה את סיוע הציבור בחיפושים אחר אבו רמילה, שנראה לאחרונה אתמול בשעות אחר הצהריים בשכונה במזרח ירושלים, והוסיפה כי כל היודע דבר על מקום הימצאו מתבקש לדווח למוקד 100 של המשטרה.

אמו המודאגת של קייס אבו רמילה שנמצא ללא רוח חיים ב
האם של הילד בן השמונה מבית חנינא

כוחות רבים הוקפצו לאזור, בפיקודו של ניצב דורון ידיד מפקד מחוז ירושלים. הכוחות סרקו את אזור בית חנינא לאורך הלילה, ולאחר הערכת מצב של המשטרה עם התושבים הגיעו למסקנה כי התמונות והסרטונים שהופצו בהקשרו, ובגינם עלה החשד לחטיפת הילד, אינם קשורים לאירוע או לאבו רמילה. נוכח דבריה של המשפחה, נשלל כל קשר בין הילד לתמונות ולסרטונים. 

משפחת אבו רמילה שבנם בן השמונה אותר מת
המשפחה המודאגת במהלך החיפושים בלילה
מאגר המים בו ניסו לאתר את הנעדר
מאגר המים בו ניסו לאתר את הנעדר | צילום: דוברות המשטרה