העמותות שמצילות את הילדים: נאור אלבז כבר כמעט בן 5, אך הוא הלך לגן לראשונה לפני כמה חודשים, אחרי שעמותת "להושיט יד" סייעה לו לקבל טיפול נסיוני לסרטן בארה"ב. הוריו של נתן יכלו לחזור לעבודה רק כשבנם החולה נכנס לגן המיוחד של עמותת "גדולים מהחיים", והגידול הסרטני של עדן הקטנה הוסר בניתוח יקר ויחיד מסוגו בפלורידה, בעזרת תרומות של עמותת "חברים לרפואה". תחום העמותות בישראל אמנם פרוץ לחלוטין, כפי שהוצג בכתבות הקודמות בסדרה, אך בסופו של דבר חשוב להזכיר כי לרוב מדובר באנשים ובארגונים שמקדישים את חייהם להצלת חיים.

לכתבות הקודמות בתחקיר:

מי עושה סיבוב על הכסף שהישראלים תורמים לילדים חולי סרטן?

מה עושה עמותת "רחשי לב" עם הכספים שנתרמו לילדים חולי הסרטן?

"אנחנו כבר ארבע שנים נלחמים במחלה האיומה הזו ולא חשבנו שבאמת יגיע הרגע שנאור באמת ילך לגן", סיפרה אמו של נאור. "אומרים שהילד שלך יחיה אולי שנה-שנתיים, ואולי פחות, לא מבטיחים לך שום דבר, ואת חושבת על הגרוע מכל". הם שמעו על טיפול ניסיוני בארה"ב שעולה מיליון וחצי דולרים ושאותו הקופה מממנת, אך עלות השהות שם הייתה 200 אלף דולר נוספים. "אם לא היה את האוקיי מעמותת "להושיט יד", לא בטוח שנאור היה כאן, הוא לא היה הולך לגן ולא נמצא איתנו פשוט", הסבירו.

עמותות שעוזרות לילדים חולי סרטן‎
עמותות שעוזרות לילדים חולי סרטן‎ | צילום: החדשות 12

העמותות שמסייעות לילדים החולים נכנסות לוואקום שמותירה המדינה, הן נותנות למשפחות רגעים של הפוגה בימים איומים, מקלות על הכאב ופשוט מצילות חיים, כשהן ממנות ניתוחים וטיפולים שקופות החולים לא ממנות עבורם.

כך לדוגמא גן החלומות של עמותת גדולים מהחיים, הגן היחידי בארץ שמקבל אליו ילדים חולי סרטן מכל הארץ שהמערכת החיסונית שלהם לא מאפשרת להם ללכת לשום גן אחר. עם תיקרה אקוסטית שמותאמת לבעיות שמיעה, מערכות מיזוג אוויר מיוחדות עם סירקולציה החוצה ומתקנים לחיטוי ידיים – הוא נותן להורים קצת מנוחה.

עמותת חברים לרפואה הצילה, פשוטו כמשמעו, את עדן כהן. לפני שנה, בבדקה שגרתית בבית החולים, התגלה אצלה גידול סרטני נדיר על עמוד השדרה ורק מנתח אחד מפלורידה יכול היה לנתח אותה. אך המחיר גבוה מכפי שהוריה יכלו להרשות לעצמם - 170 אלף דולר. "היינו אובדי עצות לחלוטין וניסינו להיות אופטימיים אבל אתה מבין שאין, אין מה לעשות", סיפרו ההורים. אך אז האם נזכרה בעמותה שתרמה לה בעבר, ועכשיו היא זו שקיבלה מהם סיוע. די מהר הסכום נאסף ועדן נותחה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות