בית משפט השלום בתל-אביב הורה הערב (ראשון) לשחרר למעצר בית מלא את משה קורן בן 72, תושב רמת השרון‎, שחשוד בדריסתו למוות של רוכב האופנוע שמעון שי סיסו ז"ל בן ה-23 שנדרס הבוקר למוות. קורן חשוד בין היתר בהמתה בקלות דעת, בגרימת מוות ברשלנות, בנהיגה תחת השפעת סמים, בסטייה מנתיב נסיעה ובאי-שמירת רווח‎.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

המשטרה ביקשה להאריך מעצרו למשך 10 ימים‎ בשל סיכון ביטחון הציבור, אך השופטת דורית קוברסקי שחררה אותו למעצר בית מלא למשך חמישה ימים, בכפוף לערבות של עשרת אלפים שקלים וערבון כספי בסך 5,000 שקלים. זאת לצד צו עיכוב יציאה מהארץ והפקדת דרכונו: "החשוד מסר גרסה מלאה, שיתף פעולה, אין מקום להחזקתו במעצר עד לקבלת ממצאי המעבדה. ניתן במקרה זה למרות העבירה החמורה להסתפק בחלופת מעצר"‎. נציג המשטרה אמר בדיון: "בבדיקה הראשונה נמצאה אינדיקציה לסם, הכמות לא ידועה - זה נשלח למעבדה. לא קיים חשד לשיבוש הליכי החקירה"‎.

שמעון שי סיסו שנדרס למוות ליד מחלף וולפסון
שמעון שי סיסו שנדרס למוות ליד מחלף וולפסון | צילום: באדיבות המשפחה
זירת התאונה שבה נהרג רוכב אופנוע בכביש 20
זירת התאונה שבה נהרג רוכב אופנוע בכביש 20 | צילום: דוברות מד"א

אוראל, אחיו של שי ז"ל, אמר כי "כולם אהבו את אחי, הוא היה עוזר לכולם תמיד ובהכל", והוסיף: "הוא היה מוקף בחברים, אנחנו מקימים אוהל אבלים ענק בתקווה שיצליח להכיל את כל האנשים שכל כך אהבו אותו. הוא היה אמור להציע נישואים לבת זוגו ביום ההולדת שלה. זה לא נתפס, אנשים לא מעכלים את זה. הוא סיכם ואמר כי ראה את אחיו לאחרונה מחלון ביתו כשהוא יוצא לנסיעה שממנה לא שב: "הוא נעלם לי לנצח".

התאונה הקטלנית התרחשה הבוקר, סביב השעה 7:30. חובשים ופרמדיקים שהוזעקו למקום מצאו אותו בזירה כשהוא סובל מפגיעה רב-מערכתית קשה ונאלצו לקבוע את מותו בזירה. "מדובר בתאונה קשה מאוד, רוכב האופנוע בשנות ה-20 שכב על הכביש במרחק רב מהאופנוע כשהוא מחוסר הכרה וסובל מפגיעות קשות בכל חלקי גופו, ביצענו בדיקות רפואיות אבל הוא היה ללא סימני חיים ולא נותר לנו אלא לקבוע את מותו", סיפר פרמדיק מד"א יזהר ברוך. "נהג הרכב שהיה מעורב בתאונה נבדק בשטח ולא נזקק לפינוי לבית החולים".